12 Eylül Altın Fiyatları – Çeyrek / Gram / Yarım / Tam Altın Ne Kadar?

Çok uzun yıllardan beri en güvenilir yatırım aracı olan altın fiyatları son zamanlarda dalgalı bir şekilde ilerliyor. Geleneksel birikim aracı olan altın fiyatları araştırmaları bugünde devam ediyor. 12 Eylül altın fiyatları ne kadar?

12 Eylül Altın Fiyatları – Çeyrek / Gram / Yarım / Tam Altın Ne Kadar?
12.09.2019 - 09:31
947
A+
A-

Altın fiyatları, döviz kurlarında meydana gelen en ufak değişimlerden dahi etkileniyor. Birkaç gün önce Dolar ve Euro kurunda ani bir yükseliş meydana geldiğinden dolayı altın fiyatlarında da endeksli bir şekilde yükseliş yaşandı. Sonra Dolar kurunun düşmesiyle birlikte Altın’da da düşüş gözlendi. Dalgalı bir şekilde ilerleyen altın fiyatları 12 Eylül’de ne kadar oldu?

12 Eylül Altın Fiyatları

Gram Altın – 276,46 TL’den alınıyor; 276,53 TL’den satılıyor.

Çeyrek Altın – 442,34 TL’den alınıyor; 452,36 TL’den satılıyor.

Yarım Altın – 881,91 TL’den alınıyor; 904,72 TL’den satılıyor.

Cumhuriyet Altını – 1.829,00 TL’den alınıyor, 1.856,00 TL’den satılıyor.

En Güvenilir Yatırım Aracı: Altın

Altın, düğünlerde hediye olarak, birikmiş parayı yatırım olarak kullanmakta en güvenilir araçlardan birisi oluyor. Çok uzun yıllardan beri devam eden bu gelenek, bankaların da altın hesapları oluşturmasına sebebiyet verdi.

Birkaç gün önce yapılan açıklamada banka altın hesaplarında cumhuriyet tarihinin en yüksek seviyesine ulaşıldığı bildirildi.

Banka Altın Hesapları Cumhuriyet Tarihinin Rekor Seviyesinde!

Yastık altı olarak tabir edilen ve nakdi altına çevirdikten sonra evde saklama yöntemi, altın fiyatlarında ciddi artış meydana getiriyor. Çünkü piyasada azalan ve işlem görmeyen altın arz – talep ilişkisi bakımından yükselişe geçiyor.

Son zamanlarda da altına olan ilginin artması ve altın rezervlerinde azalma yaşanması altın fiyatlarının artışındaki en temel etkenlerden birisi oldu.

Bunun yanı sıra Dolar ve Euro kuruyla bağlantılı bir şekilde ilerleyen Altın fiyatları, kurlarda meydana gelen değişiklikler sonucunda artıp azalabiliyor.