2019 yılı içerisinde meydana gelen kadın cinayetlerinin 115 tanesi şüpheli ölüm olarak kayıtlara geçti. Bunun yanı sıra, 218 kadının ise henüz neden öldürüldüğüne dair bir bilgi elde edilemedi. 27 tane kadın ekonomik sebeplerden dolayı cinayete kurban giderken, 114 kadın ise eşinden ayrılma arzusu sebebiyle öldürüldü.

Aralık ayında toplam olarak 42 kadın hayata gözlerini yumdu. Bu 42 kadının 20 tanesinin henüz kim tarafından öldürüldüğünün tespiti gerçekleştirilemedi. 11 tanesi eşleri, 2 tanesi sevgilileri, 1 tanesi eskiden birlikte olduğu sevgilisi, 1 tanesi yakın akrabası, 2 tanesi arkadaşları, 1 tanesi babası, 2 tanesi öz evladı, 2 tanesi ise hiçbir şekilde tanışmadığı kişilerce, canice öldürüldü.

Bu kadınların 12 tanesi ateşli silahlar kullanılarak öldürülürken, 6 tanesinin ölüm sebebi kesici aletle ağır yaralanması oldu. 2 tanesi boğularak korkunç şekilde cinayete kurban giderken, 3 tanesi yüksek yerden atıldı. 6 Tanesi darp edildi. Ve 13 tanesinin ölüm sebebine dair herhangi bir bilgi elde edilemedi.

Yine bu kadınların 27 tanesi evinde hayatını kaybederken, 5 tanesi sokak ortasında, insanların içerisinde öldürüldü. 1 tanesi arazide, 1 tanesi iş yerinde olmak üzere 2 kadının da yanı sıra, farklı 2 kadın otelde öldürüldü. Cinayete kurban giden kadınların 2 tanesinin cesetleri, göl ya da deniz gibi sulak alanlarda şişmiş bir şekilde bulundu. Henüz öldürülen 4 kadının yeri tespit edilemedi.