Her türlü yolu denese de Fatma Bilgin 6 aydır kızından haber alamıyordu. Son çare olarak Müge Anlı’yı göre üzgün anne kayıp olan kızı Sinem Esma’yı sonunda buldu.

 Sinem Esma’dan 6 aydır haber alınamıyordu, Müge Anlı’nın programına görüntülü arama ile katılan ve canlı yayında İstanbul’dan Ağrı’ya nasıl kaçtığını anlatan küçük kıza annesi inanmadı. Sinem Esma, yaşı küçük olduğu için otobüs bileti alamadığını ve yoldan otostop çekerek bir tıra bindiğini Ağrıya böyle gittiğini söyledi. Kızın annesi Fatma Bilgin ise Sinem Esma’nın kaçtığı Mikâil’in, kızının saçlarından tutup götürdüğünü öne sürerek, canlı yayında ateş püskürdü.

Sinem Esma’nın reşit olmaması sebebi ile polise ihbarda bulunuldu. Müge Anlı ise Esma’nın ailesinin evine geri dönmesinde ısrarcı oldu böylece Esma çağrıyı kabul etti ve babası ile canlı yayında görüştü.

Canlı Yayında Polis Baskını!

Kızından 6 aydır haber alamayan anne Fatma Bilgin çareyi Müge Anlı’ya katılmakta buldu. Müge Anlı, 6 aydır hiçbir haber alınamayan Sinem Esma’yı bularak canlı yayında annesi ile görüntülü görüştürdü.

Anne Fatma Bilgin, kızı Sinem Esma’nın zihinsel engeli bulunduğunu dile getirdi ve akli dengesinin yerinde olmadığını öne sürdü. Anne kızıyla görüşmesi sırasında göz yaşlarına hakim olamadı. Kızına ‘Korkma ben burdayım’ diye seslenen anne kızının yanında olduğunu ifade etti. Kızının kaçtığı Mikâil ise: ’18 yalından küçük olduğunu öğrendiğimde karakola gittik ve oraya bıraktık’ dedi

Esma Ağrı’ya nasıl gittiği sorulunca ‘Beni kimse almadı ben kendim gittim. Otogara gittim kimliğim olmadığı için bana bilet vermediler. Gördüğüm tır’a bindim ve bu şekilde Ağrı’ya gittim dedi.