6 Yaşındaki Oğlunu Döverek Öldüren Babaya Verilen Ceza Belli Oldu!

Hatay İskenderun ilçesinde 6 yaşındaki oğlunu şiddet uygulayarak feci şekilde döven ve ölümüne sebep olan babaya müebbet hapis cezası verildi. Baba savunmasında, "onun iyiliği için dövdüm" dedi.
6 Yaşındaki Oğlunu Döverek Öldüren Babaya Verilen Ceza Belli Oldu!
Gündem, Yaşam 12 Temmuz 2019 15:37

İskenderun 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya çocuğunu öldüren ve tutuklu yargılanan Mehmet Ali Yılmaz, boşandığı eşi Gülistan Özger ve tarafların avukatları katılım gerçekleştirdi. Sanık Mehmet Ali Yılmaz yapmış olduğu savunmasında suçsuz olduğunu iddia ederek beraatini talep etti.

İyiliği İçin Dövdüm

Oğlu Mertcan’ı onun iyiliği için dövdüğünü iddia eden cani baba, “benim gibi olmasın, okusun” diye vurdum diyerek mahkeme salonundaki herkesi hayrete düşürdü.

Annesi Katil Diyerek Tepki Gösterdi

Sanığın bu sözünün üzerine öfkesine hakim olamayan acılı anne Özger, Yılmaz’a dönerek “katil” diye bağırarak tepki gösterdi.

Ağırlaştırılmış Müebbet

Mahkeme heyeti sanığa, oğlunu öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, olayda hayata gözlerini yuman 6 yaşındaki Mertcan ve diğer çocuğuna işkence etmek suçundan ise toplam olarak 12 yıl hapis cezası verildi.

Duruşmanın ardından adliye önünde toplanan gazetecilere açıklama yaparak kamuoyunu bilgilendiren Avukat Mehtap Sert, karardan memnun olduklarını ve istedikleri sonucu aldıklarını ifade etti. Sert, güçlü ve oldukça iradeli bir hukuki mücadele sonunda kazandıklarını gururla söyledi.

Sanığın suçlamaların tamamını reddettiğini anlatan avukat, elde edilen deliller sonucunda suçun sabit görüldüğünün altını çizdi. Dosyadaki delliler itibarıyla suçu sabit görülmesi sebebiyle Mertcan açısından ağırlaştırılmış müebbet ve her iki kardeşe de işkence yapması sebebiyle ayrışar şekilde 6’şar yıl hapis cezası verildiğini anlattı.

 

ssss

Tema Tasarım | Osgaka.com