9 Yıl Boyunca Tecavüz Edilen Emre İntihar Etti! Sapığı Hakkında Tahliye Kararı Verildi

9 Yıl Boyunca Tecavüz Edilen Emre İntihar Etti! Sapığı Hakkında Tahliye Kararı Verildi
17.08.2019 - 14:37
218
A+
A-

Tekirdap Çorlu ilçesinde ikamet eden 26 yaşındaki Ahmet Emre Y., Nisan ayı içerisinde 15. kattaki evlerinden atlayarak yaşamını sonlandırdı. Emre Y.’nin ablası Nur Aslı Kaynar tarafından verilen ifadeye göre, Ahmet Emre Y. ilk olarak henüz 9 yaşındayken akrabası V.T. tarafından tecavüze uğradı. Bu tecavüz 9 yıl boyunca yani 18 yaşına kadar devam etti. Akrabası V.T. ise 4 ay tutuklu kalmasıyla birlikte geçen hafta tahliye oldu. Yani cezaevinden çıkarıldı.

9 Yıl Boyunca Tecavüz…

Ablasının iddialarına göre, V.T.’nin işi sebebiyle Ahmet Emre Y.’nin evinde ikamet ederken başlayan istismar vakaları, bir süre sonra devamlı hale gelmeye başladı. Ahmet Emre Y.’nin ailesine ait yazlıkta da süren istismar Emre’nin belirli bir yaşa gelmesiyle birlikte son buldu.

Askerde Sinir Krizi Geçirerek Suç Duyurusunda Bulundu

Ahmet Emre Y. askerde arkadaşları tarafından yapılan el şakası sonucunda sinir krizi geçirdi ve hastaneye kaldırıldı. Sonrasında Emre Y.’nin doktoru aileyle görüşme yaptı ve durumla ilgili bilgi verdi. Aile yaşananları öğrenir öğrenmez tacizci şahısla ilgili suç duyurusunda bulundu.

50 Gün Boyunca Hiçbir İşlem Yapılmadı

Kendisine tecavüzde bulunan akrabası V.T.’ı arayarak geçmişte yaşadıklarını konuşan Ahmet Emre Y., görüşmeyi kaydetti ve Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunun geçen 50 günle birlikte hiçbir işlem yapılmadı. Buda depresyon ve bunalımı derinleştirdi.

Canına Kıydı

Ablasının anlattıklarına göre Ahmet Emre Y. kendisine dönerek kendisine bunları yapan, hayatında çok derin bir iz bırakan söz konusu kişiyle ilgili hiçbir işlem yapılmadığını, kendisine geri dönüşte bile bulunulmadığını, ifadeye dahi çağrılmadığını açıkladı. Emre Y., 29 Nisan 2019 tarihinde canına kıydı.

Savcı Vakayı İnceledi

Ahmet Emre’nin ablası, kardeşinin 29 Nisan tarihinde 15. kattaki evlerinin balkonundan atlayarak canına kıydıktan sonra incelemek için olay yerine gelen savcıya olayla ilgili bilgi verdiklerini anlattı.

Kardeşinin suç duyurusunda bulunduğunu fakat işlem yapılmadığını anlatan ablası, savcının suç duyurusu ve intihar dosyasını birleştirerek V.T. hakkında işlem başlattığını söyledi

Tutuklandı

V.T, Ahmet Emre Y.’nin intiharından geçen 2 günün ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hazırlanan iddianamede “çocuğun cinsel istismar” suçunu düzenleyen T.C.K.’nın 103. maddesinin ikinci fıkrasındaki Mağdurun on iki yaşını tamamlamamış olması hâlinde verilecek ceza on sekiz yıldan az olamaz”hükmü ve aynı maddenin 6. fıkrasında bulunan “Suç sonucu mağdurun bitkisel hayata girmesi veya ölümü hâlinde, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına hükmolunur” hüküm ile cezalandırılması talebinde bulundu.

İlk Duruşmada Çıkarıldı

8 Ağustos’ta ilk kez hakim karşısına çıkan V.T., delillerin büyük ölçüde toplanması, tutuklu kalmış olduğu süre, sanığın kaçma ya da delilleri karartma gibi şüphesinin bulunmaması, sabit ikamet sahibi olması sebepleriyle tahliye edildi.

Sosyal Medyada Büyük Yankı Uyandırdı

Emre’nin istismarcısı sapık akrabanın tahliye edildiğini duyan sosyal medya kullanıcıları #EmreyeNasılKıydınız hashtagi altında toplanarak tepki gösterdi.