11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri’de yer alan ismini taşıdığı Abdullah Gül Üniversitesi’nin mezuniyet törenine katıldı.

Gül, Erkilet Havaalanı’nda Kayseri Valisi Şeyhmus Günaydın, AGÜ Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu ile birlikte bazı protokol üyelerince karşılandı.

“Diploma Töreni”

Havaalanı çıkışında gazetecilere bir takım açıklamalar yapan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ziyaretinin tamamıyla eğitimle ilgili olduğunu dile getirerek, ismini taşıyan üniversitenin diploma töreni olduğunu, Türkiye’nin seçkin üniversiteleri arasına girmeyi başaran Abdullah Gül Üniversitesi’nin bu mutluluğunu paylaşmak için geldiğinin de altını çizdi. Başka bir amacı olmadığını söyleme gereksiniminde bulundu.

Yeni Parti Sorusu

Son dönemde gündemde olan ve sık sık iddiaların gün yüzüne çıktığı yeni parti ile ilgili bir soru yöneltilmesi üzerine Abdullah Gül’den çekimser bir tavırlar “söyleyeceklerim sadece bu kadar” açıklaması geldi. Ardından ise aracına binerek yola çıktı.

Yeni Partiye Destek Beklentisi

Ali Babacan’ın kuracak olduğu yeni partiye Abdullah Gül tarafından destek verilmesi beklentiler dahilinde yer alıyor. Gül’ün aktif bir şekilde siyasi hayatta  olmayacağı fakat partide “ağabey” pozisyonunda olacağının da altı çiziliyor.