İstanbul’un Bayrampaşa mevkisinde aralarında bir takım sorunu bulunan aileler kavgaya tutuştu. Sözlü başlayan kavga ölümle bitti. Kavganın üzerine çok geçmeden mahalleyi basan husumetli ailelerinin birinin şahısları mahalleyi kurşuna dizdi.

Aileler arasındaki sinir iki tarafında gözünü bürüdü ve olan 11 yaşındaki Sinan Üstünalp’e oldu. Denk gelen kurşun küçük çocuğun hayatını yitirmesine yol açtı. Olayda 2 kişi de ciddi şekilde yaralandı. Yaralanan Aziz ve Ali Üstünalp, küçük çocuğun amcalarıydı. Hastaneye kaldırılan yaralılar. Cenazeye gelemedi.

Cenazede annenin yakarışları yürek burktu. Çocuğu toprağa konulurken “Kalbine sıktılar. Sanki benim kalbime ateş ettiler. Başka anneler bunu yaşamasın ne olur.” şeklinde açıklama yaptı.

Amcadan Benim Haberim Yok Uyuyordum Açıklaması

Bacağından vurulan Aziz Üstünalp’in açıklamaları şu şekilde oldu. ” Nasıl olduğu konusunda bilgim yok. Evin içinde uyuyordum. Silah sesleri üzerine uykudan uyandım ve aşağı indiğimde önüne gelene sıkan adamları gördüm. yeğenimi de öldürmüşler. 11 yaşındaki çocuğa kıymış vicdansızlar. Abim ise yoğun bakımda. Kardeşlerim olay olmadan evvel polise haber vermişler “bizi vuracaklar” diye, polisler geldikten sonra gitmesini beklemişler. Polis ekipleri gittikten 1 saat sonra ateş açmışlar.” şeklinde ifadelerini iletti.

Polisi Arayalım Babaanne Alıp Götürsünler Bunları

Ölen zavallı çocuğun babannesi Hamide Üstünalp’te açıklamalarını şu şekilde ifade etti. “Bunlar buranın hırsızlarıydı. Ben sürekli kapının önünde oturan biriyim ama bunlar gelince korkumdan eve kendimi nasıl attığımı bilmiyorum. Beni işaret ederek arkadaşlarına şu kadın beni polise şikayet etti dedi. Torunumla beraber oturuyorduk ve bunlar mahalleye girdi. Camların içerisi siyah olduğu için gözükmüyordu. Camlar da az açıktı zaten. Camın arasından silahı çıkararak ateş açmaya başladı. Torunumla oğlum direğin az bir ilerisindeydi.” dedi.

Üzücü olayın sonucu küçük bir çocuğun hayatına mâl oldu. Polis ekiplerinin mahallede aldığı önlemler devam edip, açılan soruşturma katilleri yakalamak içinde sürdürülüyor.