Mudanya ilçesinde 2 yıl önce babasını, eşini ve iki çocuğunu öldüren Hamza Sakin, çıkarıldığı mahkemede tahliyesini istedi. Olay Ramazan ayında iftar vaktinde meydana geldi. Bilinmeyen bir nedenle tabancasını çıkararak çocuklarına ve babasına ateş eden adamın psikolojik tedavi gördüğü öne sürüldü.

Sakin, olay sonrasında kaçmaya çalışan eşini de boğazına bıçak saplayarak öldürdü. Silah seslerini duyan mahalle sakinleri olayı polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine jandarma, polis ekipleri ve sağlık ekipleri geldi. Ekipler, Sakin’in eşi Havva, babası Hasan, çocukları Rümeysa ve Süleyman’ın cansız bedenlerine ulaştı.

Cinayette Sakin’in 2 şarjör mermiyi boşalttığı belirlendi. Hamza Sakin hakkında Bursa 12’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Sakin hakkında ‘yakın akrabayı öldürmek’ suçundan 4 kez ağırlaştırılmış müebbet cezası istendi. Kendini kaybettiğini öne süren sanık, cinayet anını anlattı.

Ruhsatlı olan silahının 6 aqy önce aldığını söyleyen Sakin, eşinin kendisini aldattığından şüphelendiğini ve iftarda çocuklarının annesine küfür ettiğini ifade etti. Bir anlık gafletle cinayeti gerçekleştirdiğini ifade eden Sakin, karısını bıçakla öldürmesiyle ilgili hiçbir şey hatırlamadığını ifade etti.

Sanığın akli dengesinin yerinde olduğu İstanbul Adli Tıp Kurumu Raporları ile doğrulandı. Duruşmada sanık hakkında 4 kez ağırlaştırılmış müebbet istendi. Sanık duruşmada söz aldığı sırada tahliyesini istedi. Sanığın avukatı ise savunma için süre istedi ve duruşma ertelendi.