AK Parti’den İstifa Eden Babacan’a İlk Yorum Muharrem Sarıkaya’dan Geldi!

Eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan'ın kurucularından olduğu AK Parti'den istifa ederek yeni parti çalışmalarını değerlendirme altına alan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Babacan olayının siyasette hiçbir şekilde bir karşılığının olmadığının altını çizdi.
AK Parti’den İstifa Eden Babacan’a İlk Yorum Muharrem Sarıkaya’dan Geldi!
Gündem, Yaşam 9 Temmuz 2019 09:47

Yeni parti çalışmalarıyla birlikte Ahmet Davutoğlu ile sık sık adı anılan Ali Babacan’ın bu konuda somut bir hamle yaparak kurucusu olduğu AK Parti’den istifa etmesi sonucunda siyaset ortamı büyük hareket kazandı.

Babacan’ın bu çıkışıyla ilgili olarak değerlendirme altına imza atan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, bu olayın siyaset tarihinde herhangi bir karşılığının olmadığının altını çizdi.

Ardından ise Habertürk Yazarı Muharrem Sarıkaya, artık siyaset üretemeyen hiçkimsenin Erdoğan serasında barınamayacak olduğunun altını çizerek yaptığı açıklama dikkat çekti.

AK Parti’nin kuruluşundan bugüne kadar en üst görevlerini üstlenerek büyük emekleri bulunan Ali Babacan’ın istifasının parti içerisinde nasıl değerlendirildiğiyle başlayan Sarıkaya, Muhalefet açısından oldukça avantajı olan bir iklimde seçim yaptıklarını, böyle bir iklimde %52 Türkiye, %45 İstanbul’da oy alınıyorsa, siyasette doldurulacak bir boşluğun olmadığının göstergesi olduğunu belirterek, bu sebepten dolayı Babacan olayının siyasette herhangi bir karşılığının olmadığını ifade etti.

 

ssss

Tema Tasarım | Osgaka.com