22 Şubat 2022 14:13 Güncelleme : 22 Şubat 2022 14:15

Akaryakıtta İndirim Müjdesi! Herkes Arabasıyla Fink Atacak! İşte Lpg, Mazot ve Benzine Gelecek İndirim

Akaryakıtta İndirim Müjdesi! Herkes Arabasıyla Fink Atacak! İşte Lpg, Mazot ve Benzine Gelecek İndirim

Ülkemizde son dönemde yaşanan aşırı kur oynaklığı ve ekonomik sallantı sonrasında oluşan yüksek enflasyon her sektörde olduğu gibi akaryakıt sektöründe de kendini göstermişti. Ama bu sefer iyi haber geliyor! Akaryakıtta pompaya yansıyacak indirim geliyor. İşte detaylar

Ülkemizde son dönemde yaşanan kur krizi ve yüksek enflasyon neticesinde bir çok sektörde ve üründe yaşanan yüksek volatilite sonrasında akaryakıt fiyatları da neredeyse geçen yıla göre yüzde 100’den fazla artmıştı.

Akaryakıt fiyatlarındaki artış maalesef ki gıda, ulaşım, hizmet sektörü gibi tüm sektörleri direkt olarak etkilediği için pompada yaşanan yukarı veya aşağı yöndeki artışlar ve azalışlar piyasada direkt olarak fiyat etiketlerine yansıyor.

Şimdi ise beklenen indirim haberi geliyor. Benzin, lpg ve mazot (dizel) yakıtlarda pompada indirim müjdesi kulislerde dolaşmaya başladı. İşte o detaylar ve indirim tarihi

Akaryakıtta 2 Liraya Yakın indirim

Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazetede KDV indirimi yayımlanmıştı. 31749 sayısıyla yayımlanan sürümde KDV indirimi tebliğsi çıkmış, bir çok üründe KDV %1’e çekilmişti.
Pandemi döneminde yaşanan dünya genelinde Brent petrolü düşüşünden sonra tekrar yukarı doğru artan akaryakıtta bir süre ÖTV devlet tarafından sineye çekilmişti ve ÖTV pompaya yansıtılmamıştı.

Şu anda ise akaryakıtta ÖTV oranı tekrar eski seviyesine çekilmiş durumda.


İstanbul’da trafik yoğunluğundaki düşüş bile akaryakıt fiyatlarının yukarı yönlü değişmesinden kaynaklandığı açıklanmıştı. Hal böyle iken vatandaşa müjdeli haber kulislerden geldi.

Kulislerde dolaşan bilgilere göre KDV indirimi ile beraber bir sonraki indirim de akaryakıttaki ÖTV indirimi olacağı şeklinde belirtiliyor. 

Etiketler

Ekonomi  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış
Reklamı Kapat