Yunanistan’ın sürekli olarak kıta sahanlığımızı yani deniz sınırlarımızı ihlal etme girişimlerine karşı AK Parti Sözcüsü Çelikten açıklama geldi, “Yunanistan’ın Meis adasını silahlandırma girişimi yeni bir korsanlık örneğidir. Türkiye’nin kıyılarına silah doğrultmak akılsızlıktır” açıklaması yaptı.”

Yunanistan ile uzun zamandır Ege ve Akdeniz’de büyük problemler yaşıyoruz öyle ki durum artik siyasi ve askeri bir kriz durumu dahi almış durumda. Yunanistan Ege ve Akdeniz’de uzun süredir kıta sahanlığımızı, sınırlarımızı ihlal etmeye çalışıyor Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bu girişimlere cesurca ve kararlılıkla cevap verdiği için Yunanistan fiziki olmasa da bu tacizlerini uluslararası kamuoyunda Avrupa Birliği üyesi olması avantajını kullanarak kendisini “haksızken” , “haklı” duruma geçirmek için çabalar sarfediyor. Avrupa Birliği özellikle Fransa kanadından Yunanistan’ı adeta kavga çıkarmak isteyen küçük kardeş şeklinde tabiri caiz ise “gazlayarak” destek vermeye devam ediyor. Hükümet kanadından Avrupa Birliği tarafına Yunanistan’ın bu şımarık hareketleri tavırlarına son vermesi çağrısında bulundu. Kahraman Kuvvetlerimiz mavi vatan da Yunanistan donanmasının tahriklerine kararlılık ile taviz vermemeye devam ediyor. Tüm bunlar olurken AK Parti kanadından olay ile ilgili bir ardı ardına açıklamalar yapılıyor, Ak Partisi Sözcüsü Ömer Çelik’de açıklamalarda bulundu.

“Yeni Bir Korsanlık Örneğidir”

Açıklamalarını twitter üzerinden yapan Çelik, “Yunanistan’ın Meis adasını silahlandırma girişimi yeni bir korsanlık örneğidir. Türkiye’nin kıyılarına silah doğrultmak akılsızlıktır.

Yunanistan hukuka aykırı bu adımları atarak Ege’de ve Akdeniz’de korsan politikaların temsilcisi olmuştur.

Hukuk temelinde diplomasi yoluyla sorunları çözmek yerine, korsan anlaşmalarla diplomasiye sabotaj düzenleyen Yunanistan’dır.

Yunanistan’ın bu adımlarının neticesi ağır başarısızlık olacaktır.

Yunanistan hukuk yoluyla sorunları çözmek istiyorsa Türkiye en güvenilir muhataptır. Türkiye ile konuşmak yerine Fransa ile tatbikat yapmayı tercih ediyorsa bunun ne kadar yanlış olduğunu görecektir.

Yunanistan her adımına verecek güçlü bir cevabımız olduğunu öğrenecektir.” Dedi.