Efeler ilçesinin İstasyon Bulvarı’nda meydana gelen korkunç olayda, Adnan Menderes Üniversitesi’nin çalışanları ve öğrencilerin şoförlüğünü yapan Ercan Çömlek aracıyla hareket halindeyken, elektrikle ilgili oluşan bir sıkıntı ardından yangın başladı. Otobüste meydana gelen yangını araçtaki ufak yangın tüpüyle söndürmek için harekete geçtiğinde, alevlerin daha da büyümesine engel olamadı ve itfaiye ekiplerine hızlı bir şekilde haber verildi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, söz konusu yangının bulunduğu yere intikal etmek üzere yola çıktılar. Olay yerine geldiklerinde ilk müdahaleleri uygulamak için harekete geçildi ve oluşan bir patlama sonucu otobüs, korkutucu bir şekilde yükselen alevlere maruz kaldı. İtfaiye ekipleri yangını söndürdükten sonra soğutma çalışmalarına başladı.

Saniyelerle hayata tutundular!

Oluşan büyük alevler sonrası demir parçasına dönen otobüsün içinde bulunan üniversite çalışanları ve öğrenciler, itfaiye ekiplerinin zamanında araçtan indirdikleri sebebiyle, büyük yangından son anda kurtulmayı başardılar. Zamanında müdahale  edilmesi birçok insanın hayatını kurtardı.

Söz konusu olay gerçekleşirken, balkona çıkan bir vatandaş aracının yangın yerine çok yakın olması sebebiyle, aracını kurtarmak için olay yerine gitti. Figen Seçkin isimli şahıs park halindeki aracına doğru ilerledikten sonra büyük bir cesaretle yangın yerinin yanındaki aracını oradan çıkarmayı başardı.

İtfaiye ekiplerinin yardımıyla aracını kurtardıktan sonra aracında meydana gelen küçük bir hasar olduğunu söyledi. Fakat tek temennisinin can kaybı olmaması olduğunu dile getirdi. Oluşan yangında insanların oldukça panik olduğunu ve yapacak bir şey olmadığını, alevlerin çoktan yükseldiğini de cümleleri arasına ekledi.