Altında FED Etkisi! İslam Memiş Açıkladı Piyasalar Karıştı Altını Olanlar Tedbirini Alsın

17 Haziran 2022 10:29 Güncelleme : 17 Haziran 2022 10:29

İslam Memiş’ten önemli açıklamalar geldi. Piyasa hakkında önemli uyarılarda bulunan İslam Memiş açıklamalarında altın piyasasına dair önemli uyarılarda bulundu. Altında FED etkisinden sonra İslam Memiş’in yaptığı açıklamalar gündemi sallayacak.

Altında FED Etkisi! İslam Memiş Açıkladı Piyasalar Karıştı Altını Olanlar Tedbirini Alsın


Finans analisti İslam Memiş’ten piyasalar hakkında önemli açıklamalar geldi. Önceden de sık sık açıklamalar yapan İslam Memiş, şimdiden tedbir aldıracak uyarılarda bulundu. Altın ve dolar yatırıcılarını etkileyecek olan bu açıklamalar gündemde yerini aldı. İşte İslam Memiş’ten gelen önemli açıklamalar…

İslam Memiş’ten Son Dakika Açıklamaları Geldi

İslam Memiş Amerikan Merkez Bankasının 75 baz puan arttırmasından sonra önemli açıklamalarda bulundu. Herkesin merak ettiği altın düşecek mi soruları karşısında açıklamalar yapan İslam Memiş, bu soruların cevabını da vermiş oldu. İslam Memiş’e göre; Fed 75 baz puan arttırdı ve 2023 endişeleri de arttı. Beklentiler önceden satın alındığı için piyasalarda sert hareketliliğin olmadığını belirtti. Ardından şahin tonda bir Fed piyasalarda ciddi belirsizliğe neden olacağını ifade etti.

Dünya çağında altında olan yüksek enflasyon ABD’de son 40 yılın en zirvesine ulaştı. 1994 yılından bu yana, Amerikan Merkez Bankası en yüksek oranda 75 baz puan faiz artırımı yaptığını açıkladı. Enflasyon tahminlerini yukarı yönlü revize etti ve bir dahaki toplantıda 50 baz ya da 75 baz puan faiz artırımının sinyalini vermiş oldu. 28 yıl sonrasında en yüksek faiz artırımı yapan ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell; ABD ekonomisinin güçlü olduğunu ve ekonominin hala sağlıklı büyüdüğünü ifade etti. Gelecek toplantılarında 50 baz puan ya da 75 baz puan bir artışın olası göründüğünü ifade etti.

İslam Memiş’ten Son Dakika Açıklamaları Geldi

Güncel Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Fed faiz kararı öncesinde gram, çeyrek, yarım, cumhuriyet altının ne kadar olduğu da oldukça merak edildi. 16 Haziran altın fiyatları şu şekilde oldu:

  •  Çeyrek Altın; alış 1,653 TL, satış 1,679 TL
  •  Yarım Altın: alış 3,300 TL, satış 3.361 TL
  •  Cumhuriyet Altını: alış 6,599 TL, satış 6.696 TL
  •  Ons Altın: 1.830 dolar

Güncel Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Etiketler

Ekonomi  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış