16 Şubat 2022 12:00 Güncelleme : 16 Şubat 2022 10:04

Altında Kırmızı Alarm! Rusya-Ukrayna Krizi Altını da Etkiledi! İşte Altın Piyasasındaki Son Durum!

Altında Kırmızı Alarm! Rusya-Ukrayna Krizi Altını da Etkiledi! İşte Altın Piyasasındaki Son Durum!

Altın fiyatlarındaki dalgalanmalar durulmuyor. Bir dönem ani artışlar yaşayan altın fiyatları önce düştü, sonra tekrar yükseldi. Şimdi tekrar altında düşüş gözlemleniyor. İlerleyen günlerde altın fiyatlarının ne olacağı merak ediliyor.

Altın fiyatları yeniden değişti. Rusya ve Ukrayna arasındaki kriz, altın fiyatlarına da etki ediyor. Gram altının fiyatı vatandaş tarafından merak ediliyor. Son zamanlarda yüksek gide altın fiyatlarında yeniden bir düşüş gözlemleniyor. FED’in baskısı bir yandan, savaş ihtimallerinin konuşulması diğer yandan, altının değerinin düşmesine neden oluyor. Elinde altın tutan vatandaşlar ve yatırımcılar, bu gelişmelerden sonra altın fiyatlarının ne kadar olacağını merak ediyor. İşte detaylar...

Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Son gelişmelerden sonra altın fiyatlarındaki değişim, vatandaşı ve altına yatırım yapanları huzursuz ediyor. Bir süredir inişli çıkışlı bir fiyata sahip olan altının önümüzdeki günlerde ne kadar olacağı merak ediliyor. Rusya’nın yaptığı açıklama sonrasında ons altın fiyatlarında düşüş gözlemlendi. Dana önce 1.879 Dolar civarından işlem gören ons altının fiyatı 1.855 Dolar’a gerilemiş oldu.

Ons altındaki bu değişim, elbette gram altının fiyatlarını da düşürdü. 824 TL’yi bulan gram altının fiyatı düşüş ile birlikte 810 TL’ye inmiş oldu.

Şuan için gram altının alışı 810.89 TL iken, satış fiyatı 811.05 TL’ye geriledi. Çeyrek altının alış fiyatı 1.321 TL iken, satış fiyatı 1.337 TL’ye indi. Cumhuriyet altınının 15 Şubat tarihli alış fiyatı ise 5.285 TL olurken, satışı 5.331 TL’den yapılıyor.

Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu?

İlerleyen Günlerde Altın Fiyatları Nasıl Olacak?

Günden güne değişiklik gösteren altın fiyatlarında, ilerleyen günlerde nasıl bir değişim olacağı merak ediliyor. Ekonomistler ve altın uzmanları konuya dair bazı tahminlerde bulunuyor. Bu tahminlere göre FED’in baskısı artacak ve bu da altın fiyatının düşmesine neden olacak. Diğer yandan Rusya ve Ukrayna arasında kriz daha da artarsa ve ilerleyen günlerde de devam ederse bu da altın üzerinde olumsuz bir etkiye yol açabilir. Bazı uzmanlara göre altına yatırım yapmak şuan için pek de mantıklı gözükmüyor. İlerleyen günlerde altın fiyatlarının ne olacağını birlikte göreceğiz.

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış