Amerika’lı model ilginç bir yardım kampanyasına imza attı. Kayle Ward, sosyal medya sitesi Instagram’da takipçilerine 10 dolar karşılığında çıplak pozlarını gönderdi. Ward’ın, bu yöntemle kazandığı paraları Avustralya’daki yangın mağdurlarına gönderdiği ortaya çıktı. Avustralya’da ormanda çıkan yangında 24 kişi hayatını kaybetmiş, 1500 aile evlerinin yanmasıyla ortada kalmıştı. Ayrıca yangında çok sayıda kanguru ve koala telef olmuştu.

Ünlü model Kayle Ward, bağış için ilginç bir yönteme başvurdu. Ward, instagramdan etkileşime geçtiği takipçilerine 10 dolar karşılığında çıplak fotoğraflarını gönderdi. Şaşkınlık veren olayda model ilk olarak Instagram’da 10 dolar karşılığında çıplak pozlarını göndereceğini içeren bir paylaşım gerçekleştirdi. Saniyeler içerisinde onlarca mesaj alan model, 20 bini aşkın mesajın geldiğini ifade etti.

Mesajlara cevap vermekte zorlanan model, mesajların birçoğuna cevap vererek, parayı gönderen kişilere çıplak fotoğraflarını iletti. Edilen şikayetler üzerine Instagram hesabı geçici olarak kapatılan model, bağış için uyguladığı ilginç yönteme bir başka sosyal medya sitesi Twitter üzerinden devam etti.

Çareyi Twitter’da bulan model, Twitter’da da ilgi odağı olmayı başardı. Kayle Ward, daha öncede çıplak fotoğraf göndererek para kazandığını, bu yöntemin bağış içinde kullanabileceğini düşündüğünü ifade etti.

Önceden de bu işi yaparak para kazandığını ifade eden model, ilk olarak birkaç bin dolar kazanacağını düşündüğünü ifade etti. Olayın düşündüğünün aksine gerçekleştiğini ifade eden model, dakikalar içerisinde 20 bin mesaj aldığını, yaklaşık 100 bin dolar kazandığını ifade etti. Günün tamamını mesajlara ayırdığını söyleyen Ward, bağışçılara teşekkürlerini iletti.