Ankara’da filmlere konu olabilecek bir olay yaşandı. Bankalara para transferi yapan özel bir firmada güvenlik görevlisi olan Ayhan B. isimli şahıs, parayı hırsızlardan koruması gerekirken, kendisi çaldı. Saniye saniye güvenlik kameralarına yansıyan soygun anı kaydedildi. Transfer etmek üzere taşıdıkları 3 bankanın parasını çalıp, transfer aracını bırakıp kaçtı.

4 MİLYON 400 BİN TL’Yİ ALARAK KAÇTI

Aracın sürücüsü de olan Ayhan B., arkadaşını, ilk banka şubesindeki işlemleri gerçekleştirmesi için cadde üzerinde indirerek, diğer banka şubesine gitmek üzere yola devam etti. Ayhan B., ileride diğer banka şubesi önünde zırhlı minibüsü durdurup, araçtaki kasada bulunan 4 milyon 400 bin TL’yi alarak kaçtı. Ayhan B., banka şubesinin yakınında park halinde bulunan ağabeyi Selahattin B’ye ait otomobille olay yerinden uzaklaştı.

A.Ö.’nün, arkadaşının geri dönmemesi üzerine ihbarda bulunulması üzerine soygun ortaya çıktı. Olay yerine sevk edilen polis ekipleri, kaldırımda park halinde olan minibüsün çevresini güvenlik şeridi ile kapatarak, çevrede inceleme yaptı. Çevredeki iş yerlerinin güvenlik kamera kayıtları da incelendi. Üzerinde güvenlik görevlisi üniforması bulunan Ayhan B.’nin, koltuğunun altına aldığı para dolu çanta ile kaçarken kameraya yansıdığı görüldü. Polis, koronavirüs nedeniyle cerrahi maske takan Ayhan B.’yi yakalamak için çalışma başlattı.