Anne ve Baba Evlatlarının Öldüğüne İnanamayıp Kalp Masajı Yaptılar!

Anne ve Baba Evlatlarının Öldüğüne İnanamayıp Kalp Masajı Yaptılar!
17.08.2019 - 16:58
92
A+
A-

Adana’da serinlemek için girdiği gölden cansız bedeni çıkarılan ve yaklaşık olarak 25 dakika boyunca sağlık, polis ve itfaiye ekiplerince kalp masajı yapılan fakat hayata döndürülemeyen gencin öldüğüne akıl sır erdiremeyen anne ve babasının da ardı ardına kalp masajı yapması herkesi gözyaşlarına boğdu.

Ailecek Piknik Yapmak İstediler

Alınan bilgilere göre olay, Çukurova ilçesi sınırlarında yer alan Topalak Mahallesi’nde yaşandı. Ülkelerinde iç savaştan kaçarak ailesiyle birlikte bundan 6 yıl önce Adana’ya gelerek yerleşen 18 yaşındaki İbrahim Merri, annesi Suphiye ve babası Ahmed ve kardeşleriyle birlikte Seyhan Baraj Gölü kenarına piknik yapmak için geldi.

Bir süre sonra havanın çok sıcak olması sebebiyle Merri serinlemek amacıyla göle girdi. Ancak Merri yüzdüğü esnada birden batmaya başladı. Merri’nin yardım istemesi üzerine ilk olarak yakınları olayı şaka zannetti fakat durumun ciddi olduğunu farkeder farketmez göle girdiler. Kendileri de boğuluyordu…

Hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verildi. Bir süre sonra olay yerine gelen su altı polisleri genci botla kıyıya çıkardı.

Önce Sağlık Ekipleri

Karaya getirilen gencin duran kalbinin çalıştırılması için sağlık ekipleri hızlıca müdahale etti. Sağlık ekipleri bir süre kalp masajı yapıp duran kalbi çalıştırmaya çalışırken, diğer taraftan da damar yolu açarak ilaç verdiler.

Uzun süre değişerek kalp masajı yapıldı fakat onlar yorulunca su altı polisi ve itfaiye ekipleri de sıra sıra masaj yaptılar. Bir polis de takılan serumu tutarak yardımcı oldu. Yaklaşık olarak 25 dakika boyunca ekipler değişerek kalp masajı yapsalar da gencin duran kalbi ne yazık ki çalıştırılamadı. Ekipler gencin öldüğünü belirledi.

Ailesi Yürek Dağladı

Bu durumu gören gencin babası Ahmed Merri ise ekiplerin yanına gelerek devam etmelerini istedi fakat ekipler gencin öldüğünü söyleyince baba inanamayarak oğluna kalp masajı yapmaya başladı.

Bir süre boyunca kalp masajı yaparak yürekleri dağlayan ve gözyaşlarına boğan baba ekipler tarafından güçlükle sakinleştirildi. Ardından anne Merri ise oğlunun yanına gelerek kalp masajı yapmaya başladı. Fakat oğlunun nefes alıp verme eyleminin sona erdiğini görünce gözyaşlarına boğuldu.