İzmir’in Konak ilçesi İnönü Caddesi’nde, Çarşamba günü gece saatlerinde, bir grubun silahlı saldırısına uğrayan Sadullah Serkan Kara mermilerin hedefi olmuş hayatını kaybetmişti. Motosikletle kuryelik yaptığı belirlenen adamın yol kenarındaki gruptan açılan ateş sonucu öldüğü bildirilmişti. Kara’nın annesi, diğer oğlunu da alkollü sürücünün çarpmasıyla kaybettiğini Serkan Kara’nın vefatıyla torunlarının yetim kaldığını ifade etti. Acılı anne gencecik oğlunu toprağa verdiğini, suçluların ceza çekmesini istediğini ifade etti.

Olay Güvenlik Kameralarına Yansıdı

Güvenlik kameralarınca kaydedilen görüntülerde bir grubun yol kenarında pusu kurduğu, beyaz bir otomobile ateş ettiği görülüyor. Olay yerinden geçen Kara ise kurşunların hedefi oluyor. Beyaz otomobilin hızla kaçtığı olayda, bir başka otomobildeki Lokman Çakır’a da mermiler isabet ediyor. Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine çok sayıda sağlık ekibi ve polis ekibi geliyor. Olayın meydana geldiği cadde trafiğe kapatılarak, sağlık ekiplerince müdahaleler yapılıyor. Olay sonrasında, Serkan Kara ve Lokman Çakır İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılılarak tedavi altına alındı. Hastanede yapılan müdahalelere rağmen Kara ve Çakır kurtarılamadı. Olayla ilgili araştırmalar ve incelemeler sonucu emniyet güçleri 12 kişiyi gözaltına aldı, soruşturmalar sürüyor.

Anneden Feryat

Kara’nın annesi feryat etti. Sesi kısılan anne, “ayağına taş değse kıyamazdık,iki çocuğu var, iki torunum yetim kaldı.” dedi. Kara’nın suçsuz yere öldüğünü vurgulayan anne oğlunun kanının yerde kalmamasını istediğini belirtti.