Antalya’nın Alanya ilçesinde trafik kazası yapan Emre Gündoğan, kazada kafasının yüz kısmına saplanan bariyer demirinin saplanmasıyla yaralandı. Gece saatlerinde meydana gelen trafik kazası genci ölümle yüzleştirdi. Yüzüne demir saplanan kazazede girdiği yaşam mücadelesinden itfaiye ve plastik cerrahların titiz çalışmaları sayesinde galip ayrıldı. Emre Gündoğan’ın göz kısmının hemen yanından içeri giren demir parçasının yüzün kenar kısmından çıktığı belirlendi.

Kaza sonrası ilk müdahalenin yapılması için Alanya Devlet Hastanesi’ne götürülen genç oradan da ameliyat için Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne götürüldü. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Rekonstrüktif Estetik ve Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özlenen Özkan, ameliyat için gerekli hazırlıkları yaptı ancak saplanan demiri tek başına çıkaramayacağını düşündü. Gencin yüzüne saplanan demiri çıkarmak için itfaiye ekiplerinden yardım istedi.

Ameliyathaneye ulaşan itfaiye ekipleri, demirin bir kısmını keserek doktorun işini kolaylaştırdı. Yaklaşık 3 saat süren ameliyatın başarılı geçtiği açıklandı. Yoğun bakım ünitesine alınan genç hayati tehlikeyi atlattı. Prof. Dr. Özlenen Özkan yaptığı açıklamada demiri tek başına çıkaramayacağını düşündüğünü ve itfaiye ekiplerinden yardım istediğini belirtti.

Demirin hemen çıkartılamadığını vurgulayan Özkan, damarların demir tarafından yırtılmış olabileceğini söyledi. Damarların hasar görmesi durumunda hastanın kaybedilebileceğini kaydeden doktor, hastanın gözünün sıkıntılı olduğunu belirtti. “Beyinle ilgili sıkıntıları olabilir, uyutuyoruz” diyen doktor, hasta hakkında bilgi alınacağını söyledi. Operasyonun 3 saat sürdüğü ve kendisi için büyük bir deneyim olduğunu söyleyen Özkan, itfaiye ekiplerine de teşekkür etti, ekiplerin çok soğukkanlı çalıştığına da demeçlerinde yer verdi.