19 Eylül 2022 18:45 Güncelleme : 19 Eylül 2022 18:45

Arabasını satacaklar dikkat 300 bin lira ceza gelebilir! Bu uyarıları okumadan araba satmayın

Arabasını satacaklar dikkat 300 bin lira ceza gelebilir! Bu uyarıları okumadan araba satmayın

Sıfır araç satışlarında görülen yüksek fiyatlar, milyonlarca kişinin ikinci el araç alım – satım işlemlerine yönelmelerine neden olmuştu. Bu noktada ortaya çıkan fırsatçılar, araba satın almak isteyen kişilere karşı usulsüz satışlar gerçekleştirebiliyordu. Şimdilerde devlet kademeleri tarafından açıklanan son bilgilerde usulsüz araç satışı yapacak kişiler için 300 bin liraya kadar ceza gelebileceği ifade edildi. İşte, ikinci el araç satışlarında usulsüz işlem yaptığı tespit edilen kişilere 300 bin liralık cezaya neden olacak o kural.

Dolar kurunda yaşanan çalkantılar ve global olarak görülen çip krizi, şimdilerde sıfır araçların fiyatlarının zirve noktalara çıkmasına neden olmuştu. Bu noktada milyonlarca kişi, ikinci el araçlara yönelince ikinci el araçlardaki pazar politikası ve fiyat skalası, önlemez bir hal almıştı. Şimdilerde bu duruma dur diyebilmek için devlet kademeleri harekete geçti ve usulsüz ikinci el araç satışı gerçekleştiren kişiler için tarihi bir ceza kesileceği ifade edildi. İşte, ikinci el araç satışlarında mutlaka dikkat edilmesi gereken o yeni kurala dair merak edilen tüm detaylar.

İkinci el araç satışlarında 6 bin kilometre şartı getirildi!

Sıfır araç piyasasının durgunlaşmasıyla milyonlarca insan, ikinci el araç alım – satım piyasasıyla ilgilenmeye başlamıştı. Bu noktada ortaya çıkan yeni fırsatçılar ise vatandaşların bilgisizliğinden yararlanarak ikinci el araç satışlarında hile yapmaya kalkışıyorlardı. Bu duruma müdahale etmek isteyen devlet kademeleri, şimdilerde ikinci el araç satışları için yeni bir düzenleme getirdi. İkinci el araç satışlarında satıcıların 6.000 kilometre şartını hülle yoluyla ihlal etmeleri durumunda önemli cezalar gelebilecek.

Haberin devamı için tıklayın

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış
Reklamı Kapat