Arda Turan ve Berkay Davası Karara Bağlandı! HAGB Kararı…

Dünyaca ünlü futbolcu Arda Turan ve şarkıcı Berkay Şahin arasında yaşanan kavgayla ilgili olarak açılan dava sonucunda mahkeme kararını verdi. Turan’a 3 ayrı suçtan 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası verildi. Fakat Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılmasına (HAGB) karar verilmesi sebebiyle bu süre cezaevinde geçirilmeyecek.

Arda Turan ve Berkay Davası Karara Bağlandı! HAGB Kararı…
11.09.2019 - 13:28
580
A+
A-

Emirgan’da bulunan bir eğlence mekanında ünlü fubolcu Arda Turan ve pop şarkıcısı Berkay arasında kavga çıktı. Kavgayla ilgili açılan davanın son duruşması ise bugün görülerek karara bağlandı.

Futbolcu Arda Turan ve şarkıcının arkasında yaşanan söz konusu kavgayla ilgili açılan dava sonucunda, Arda Turan’ın kasten yaralama ve ruhsatsız silah suçlarından ceza aldığı bildirildi.

Cinsel taciz ve hakaret suçundan beraat eden Arda Turan, yaralama, silahla ateş etme ve ruhsatsız silah taşıma suçları sonucunda 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası aldı. Mahkeme ise hükmün açıklanmasını geri bıraktı. Yani HAGB kararı verildi.

Korumalarıyla Adliyeye Geldi

Ünlü şarkıcı Berkay, sabah erken saatlerde çok sayıda korumasıyla Çağlayan Adliyesi’ne girdi. Gazetecilerin Arda Turan’ın kendisinden herhangi bir özür dileyip dilemediğini sorması üzerine Berkay, kendilerinin ilk günden beri özür dilemesini beklediklerini açıkladı.

2. Sayfa isimli programın haberine göre, Arda Turan’ın cinsel saldırı suçu sebebiyle yargılanması talebinde bulunuldu. Arda Turan’ın avukatı ise Yer dar ve kalabalık, çarptıysa da yanlışıkla çarpıp özür dilemiş olacağını belirtti.

Arda Turan’ın hastaneye giderken de taşıdığı silahın ruhsatsız silah olduğu tespit edildi.

Berkay: Yeterli Değildi

Kararın sonrasında Berkay bir takım açıklamalar yaptı. Arda Turan’ın cinsel taciz suçundan beraat etmesine itiraz edeceklerini ifade eden Berkay, bu aldığı cezanın kendisine yeterli gelmediğini, bundan dolayı üst mahkemeye başvuracağını anlattı.

“Yengenin Arkası Dönüktü”

Arda Turan’ın kendisine “Yengenin arkası dönüktü, tanımadım” dediğini de anlatan Berkay, Arda Turan bizden özür dilesin dedi. Eğer özür dileseydi davanın buraya kadar gelmeyeceğini açıkladı.

Berkay: İtiraz Yolu Açık

Söz konusu davada Arda Turan’ın kendisine ve eşine karşı Kasten Yaralama, Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Sokulması, Ruhsatsız Silah Taşımak ve Cinsel Taciz suçlarından yargılandığını ve dosyanın kesinleşmediğini anlattı. İtiraz yolunun açık olduğunu ifade eden Berkay her türlü yasal hakkı kullanacaklarını dile getirdi.

Sanık Arda Turan’ın belirtilen suçların 3 tanesinden ceza aldığını, yalnızca eşiyle ilgili cinsel taciz suçundan beraat ettiğini; beraat etme gerekçesinin ise suçun oluşmaması değil delil yetersizliği olduğunu belirten Berkay, bir başka anlamının ise eşinin kulağına söylediği sözleri başkasının duymamış olması ve herhangi bir kamera kaydının bulunmaması olduğunun altını çizdi.

Söz konusu cezalar da hem kendi taraflarından hem de sanık tarafından itiraza tabi olan kesin olmayan kararlar olduğunu anlattı.

Ünlü şarkıcı, Instagram hesabı üzerinden, kendisinin çok kez güvendiği Türk Adalet Sistemine bir kez daha sığınacağını söyledi. İki yıl 8 ay ceza almış bir suçlu olduğunu belirten Şahin, gerekeni alana kadar durmayacağını ve bedelini her türlü ödeyeceğini anlattı.

Aksi takdirde silahla hastane basanların, ruhsatsız silah taşıyanların, arkadan saldırarak burun kıranların ve hastanede bağırıp çağırıp “ben Arda Turan, bana bu ülkede hiçbir şey olmaz” diyenlerin asla bitmeyeceğini ve çoğalacağını anlattı. Sonu ölüm olsa dahi bu davadan vazgeçmeyeceklerini ifade etti.