Artık Whatsapp’da da Reklam Olacak!

Facebook yetkilileri tarafından 2020 yılı itibarıyla Whatsapp uygulamasında reklam gösterimlerinin başlayacağıyla ilgili açıklama yapıldı. Aynı zamanda Whatsapp Business'ta bazı önemli özelliklerle birlikte kullanıcılara yeni haliyle sunulacak.
Artık Whatsapp’da da Reklam Olacak!
Güncel, Teknoloji 22 Mayıs 2019 14:00
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 OY, ortalama: 5,00 dışında 5)
Loading...

Facebook, yıllık Facebook Pazarlama Zirvesi (FMS) sırasında dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın alacağı yeni özellikler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre WhatsApp, gelecek yıl alacağı bir güncelleme ile Durumlar arasında reklam gösterecek. 10 yıllık bir geçmişi olan WhatsApp, şu ana kadar kullanıcılara hiçbir zaman reklam göstermemişti.

WhatsApp reklamları, Instagram Hikayeler’deki reklamlarla bezer olacak. Diğer kullanıcıların durumlarını görüntülerken kişiler arasında reklamlar göreceksiniz. Bu reklamlar tıpkı Instagram’da olduğu gibi sizi bir bağlantıya yönlendirecek.

Bir diğer önemli geliştirme ise WhatsApp Business’ta olacak. Zengin mesaj formatına kavuşacak olan WhatsApp Business’ta kullanıcılar medya dosyalarını ya da PDF belgelerini metinle birlikte görüntüleyebilecekler.

Bununla birlikte WhatsApp Business’ta bulunan ürün katalogu, Facebook ürün katalogu ile entegre hale gelecek. Böylece kullanıcılar işletme ile daha kolay iletişim kurabilecek, ürün ya da ürün katalogu hakkında mesaj atabilecekler.

 Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com