Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Fırat’ın doğusuna gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı, Tel Abyad’ın karşısında yer alan Akçakale ve Resulayn’ın karşısında yer alan Ceylanpınar’dan aynı dakikalar içerisinde başladı.

Türk jetleri, dün akşam saatlerinde 16.00 civarında havalanıp 30 kilometrelik derinliğe kadar indiler ve terör örgütü hedeflerini bombardımana tuttular. Tel Abyad’da yer alan terör mevzileri de obüslerle vurulurken, saat 22.30 civarında kara operasyonu gerçekleştirildi.

İlk olarak jetler vurdu, ardından ise komandolar girdi. Sınır duvarının kaldırılmasıyla birlikte komando ekipleri de sınırı geçerek harekata karadan katılım gerçekleştirdi.

Bir Yol Daha Kontrol Altında

Bunun yanı sıra Tel Abyad’dan alınan bilgilere göre TSK ve Suriye Milli Ordusu, Resulayn ve Tel Abyad’a 4 koldan giriş yaptı. Harekat kapsamında Tel Abyad ve Resulayn arasında yer alan Tel Erkam köyünün yakınlarında bulunan bağlantı yolunun tamamıyla TSK kontrolüne alındığı, Tabiatin ve Al- Mushrifah köylerinin de ele geçirildiği belirtildi.

İşte o anların videosu: