Samimi tavırları ile 80 milyonun kalbini çalmış müziği ile de çok dinlenen ve sevilen Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz hakkında Suriyeliler için sosyal medya hesabından yaptığı açıklama nedeniyle “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan suç duyurusunda bulunuldu.

Ünlü müzisyen sosyal medya hesabını çok aktif bir şekilde kullanıyor ve zaman zaman yaptığı açıklamalar ile gündeme bomba gibi düşüyor. Kimi zaman yaptığı açıklamalar destek alıyor kimi zamanda eleştiri oklarını üzerine çekiyor. Gene Suriyeli mülteciler hakkında yaptığı açıklamalar ile gündemde olan Athena Gökhan’ın hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik Suçundan

Gökhan Özoğuz sosyal medya sitesi twitter üzerinden kendi hesabından yaptığı paylaşımda “evrensel.net” adlı internet sitesinin bir haberini paylaşmıştı habere ise, “Çok iyi yazı! 1.000.000 Suriyeli var ve her geçen gün çoğalmaya devam ediyor. Çete savaşları kapıda. Savaş bitti. Neden ülkelerine geri dönmüyorlar?” notunu düşmüştü bunun üzerine Mimar Zeynep Melek Bulut’un, avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunduğu suç duyurusunda bulunulmuş.

Savcılığa verilen dilekçede Özoğuz’un bir sonraki paylaşımında, “Suriyelilerin sadece isimler ve listeleri ile peynir ekmek gibi vatandaş yapılma sebepleri, seçimde oy kullanmaları konusu ve bu insanların üreme sayısı 10.000.00’ları bulması ve her geçen gün çeteleşip artarken kontrolden çıkmaları ve bunları düşünüyor olmak, korkunç!” ifadelerine yer verdiği aktarıldı.

Sosyal Medya’da Geniş Bir Takipçisi Var

Ülkemizi Eurovision grubuyla temsil eden Gökhan Özoğuz ülkemize o dönem dördüncülüğü getirmişti. Tarzıyla dikkatleri o zamandan üzerine çeken Gökhan Özoğuz, O Ses Türkiye programında jürilik yaptıktan sonra ününe ün katmıştı. Zaten Rock dinleyici tarafından çok sevilen ve tanınan Athena grubu adete 80 milyonun kalbini çalmıştı. Athena Gökhan’ın twitter hesabında 1 milyon 350 bini aşkın takipçisi bulunuyor.