21 Şubat 2022 16:00 Güncelleme : 21 Şubat 2022 16:00

Ayçiçek Yağı Alacaklar Mutlaka Bakın! Herkes Buraya Akın Ediyor! Rakiplerine İnat Eski Fiyattan…

Ayçiçek Yağı Alacaklar Mutlaka Bakın! Herkes Buraya Akın Ediyor! Rakiplerine İnat Eski Fiyattan…

Gıda ürünlerindeki fiyat artışı devam ederken, vatandaş temel gıda maddelerine dahi ulaşmakta güçlük çekiyor. En çok tüketilen temel gıda maddelerinden ayçiçek yağını ucuza bulan vatandaşlar o marketlere akın etti. KDV oranlarının düşmesiyle birlikte özellikle ayçiçek yağı, hiçbir yerde olmayan rakamlarla satılıyor. İşte, herkesin akın ettiği satış noktası ve ürünlerin fiyatları hakkında merak edilen tüm detaylar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın KDV indirimi açıklamasının ardından Toprak Mahsulleri Ofisi, ayçiçek yağını 92,5 liraya düşürdüğünü açıklamıştı. İndirim sonrası bir nebze de olsa rahatlayan vatandaşlar, TMO satış noktalarına akın etti.

Temel gıda ürünlerinde Katma Değer Vergisi’nin yüzde 1’e düşürülmesiyle Toprak Mahsulleri Ofisi’nde indirimli ürünler büyük bir ilgi gördü. Vatandaşlar, TMO ofislerine resmen akın etti. Özellikle ayçiçek yağını indirimli alan vatandaşlar, indirimlerin bu şekilde devam etmesini ve fiyatların bir daha zamlanmamasını talep ediyorlar. İşte, TMO tarafından açıklanan indirimli ürünler hakkında merak edilen tüm detaylar.

5 Litrelik Ayçiçek Yağında Rekor İndirim! Bakın Ne Kadara Satılıyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın temel gıda ürünlerinde yüzde 8’lık KDV oranının yüzde 1'e düşürüldüğünü açıklamasının ardından TMO ülke genelindeki tüm merkez ofislerinde indirime gitme kararı aldı. Temel gıda ürünlerinde başlayan indirimler, ayçiçek yağında zirve noktasını buldu. Vatandaşlar, ayçiçek yağını başka yerde daha ucuza bulamadıklarını ifade etti.

Toprak Mahsulleri Ofisi, 5 litrelik ayçiçek yağını 92,5 liradan, 5 kilo pirinci 57,5 liradan, 2 kilogram nohut ve kuru fasulyeyi 15 liradan vatandaş ile buluşturmaya başladı. Tüm bu gelişmelerin ardından TMO, diğer ürünlerine de KDV indirimin uyguladığını açıklaması ile ofislerde adeta izdiham yaşandı. Vatandaşlar, artan fiyatlardan sonra temel gıda ürünlerini indirimli olarak satın alabilmek için TMO ürün satış noktalarına akın etti.

5 Litrelik Ayçiçek Yağında Rekor İndirim! Bakın Ne Kadara Satılıyor!

Vatandaş Yapılan İndirimlerden Çok Memnun Kaldı!

KDV oranının yüzde 8’den yüzde 1’e indirilmesinin ardından Toprak Mahsulleri Ofisi satış noktalarındaki birçok ürün, kaçırılmayacak fırsatlarla alıcısı ile buluştu. Binlerce vatandaş, Türkiye’nin birçok noktasında yer alan TMO satış ofislerine hücum etti. İndirimlerden çok memnun olduğunu belirten birçok insan, KDV indiriminden dolayı bir nebze de olsa rahatladıklarını dile getirdiler.

TMO satış reyonu önünde muhabirlerin sorularını yanıtlayan emekli vatandaş Osman Altunay, ‘’Emekli olduğum için her marketi dolaşıp indirimlere bakıyorum. Genelde her markete gittim ama hep aynı aldatmaca ile karşılaştım. Önce fiyatları yükseltmişler sonra indirim yapmışlar. Hep kendi ceplerine indiriyorlar. Devletin indirdiği yüzde 7 KDV oranını kendi ceplerine atıyorlar. Fakat ben her zaman resmi kanalları tercih ediyorum. Mesela Toprak Mahsulleri Ofisi’ne geliyorum. Burada her daim yüzde 7 indirimi görebiliyorum. Herkese burayı tercih etmelerini öneriyorum.’’ ifadelerini kullandı. 

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış