Dünya’nın önde gelen denizcilik ve dağcılık etkinlikleri arasında yer alan The Yacht Week ve The Ski Week’in organizatörleri, Resmi içerik yaratıcısı pozisyonuna iki eleman ayırdıkları belirtti. Pozisyona seçimi yapılacak olan kişilerin 2020 yılına kadar 1 kuruş para harcamadan dünyayı gezeceği ifade edildi.

Yıllık 105.000 TL

Oldukça zorlu bir mülakat sürecinden geçecek olan adaylar, eğer işe alınırlarsa yıllık 15.000 İngiliz Poundu maaşın sahibi olacak. Aylık yaklaşık olarak 9.000 TL’ye denk gelen söz konusu miktar kazanacak kişilerin tek görevi fotoğraf ve video çekip gittikleri yerlerle ilgili yazılar yazmak olacak.

Şirket tarafından mülakat sonucunda başarılı olup seçilen adaylar Kanada başta olmak üzere Amerika, Avusturya, Yunanistan, Karadağ ve Virjin Adaları gibi çok sayıda ülkeye gidecek ve yemekten eğlencesine her türlü ortamı görecek.

Deneyim İstenmiyor

İçerik yaratıcısı pozisyonunda çalışmaya başlayacak olan adayların herhangi bir şekilde deneyimli olup olmaması şartı aranmıyor. Çalışmadan önce adaylara, Dünya’nın en ünlü fotoğrafçısı Jacob Riglin’in eğitim vereceği belirtildi.

Başvurular The Yacht Week’in resmi İnternet sitesinden yapılıyor. Bunun için 2 şart bulunuyor. Adaylar 21 yaşından büyük olmalı ve pasaporta sahip olmalılar. 26 Eylül 2019 tarihinde başlayan başvurular 1 Kasım 2019 tarihinde sonlanacak.