26 Şubat 2022 16:02 Güncelleme : 26 Şubat 2022 16:02

Ayten Erman’dan Acı Haber! Cennet Mahallesi’yle Tanınan Oyuncu Hayatını Kaybetti! Haberi Alişan Verdi!

Ayten Erman’dan Acı Haber! Cennet Mahallesi’yle Tanınan Oyuncu Hayatını Kaybetti! Haberi Alişan Verdi!

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Ayten Erman, son yolcuğuna uğurlandı. En son Cennet Mahallesi dizisiyle sevenlerinin karşısına çıkan ünlü oyuncu, covid - 19 nedeniyle kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Usta ismin ölüm haberi, çok sevdiği meslektaşı Alişan'dan geldi. Alişan'ın paylaştığı not, herkesi yasa boğdu.

Cennet Mahallesi dizisiyle hafızalara kazınan ve Ayşen Gruda’nın ablası olarak bilinen Yeşilçam’ın usta ismi Ayten Erman’dan hayranlarını üzen haber geldi. Ünlü oyuncu, geçtiğimiz haftalarda koronavirüs şikayetiyle hastaneye kaldırılmış ve durumunun kritik olduğu açıklanmıştı. Ayten Erman, geçen akşam itibarıyla tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Oyuncunun sağlık durumuyla ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Ayben Erman, ‘’Ayten ablam bugün maalesef entübe edildi. İçim acıyor, yüreğim yanıyor. Arayıp soran herkesten Allah razı olsun.’’ ifadelerini kullanmıştı. Bugün ise usta oyuncudan acı haber geldi. Ayten Erman’ın vefatı tüm Yeşilçam sevenlerini adeta yasa boğdu. 

Alişan Ayten Erman’ın Vefat Haberini Sosyal Medya Hesabı Üzerinden Verdi!

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Ayten Erman, Tosun Paşa, En Büyük Şaban ve Şendul Şaban filmlerinde yer aldıktan sonra en son Cennet Mahallesi dizisiyle sevenlerinin karşısına çıkmıştı. Burada birlikte rol aldığı Alişan’la yakın bir ilişki kurarak kendisini adeta oğlu gibi gördüğünü ifade etmişti. Dün itibarıyla hayatını kaydeden Ayten Erman’ın ölüm haberini çok sevdiği meslektaşı Alişan verdi. Alişan, Instagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla herkesi yasa boğdu.

Ayten Erman’ın ölümü hakkında bir gönderi paylaşan Alişan, ‘’Mekanın cennet olsun Ayten Ablam. Cennet Mahallesi dizisinde birlikte çalışma fırsatı bulmuştum. Kendisi benim babaannemi canlandırmıştı ve o yıllardan itibaren bağımızı hiç koparmadık. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum.’’ notunu düştü.  

Alişan Ayten Erman’ın Vefat Haberini Sosyal Medya Hesabı Üzerinden Verdi!

Yeşilçam’ın Usta Oyuncusu Ayten Erman Kimdir?

26 Kasım 1935 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açan Ayten Erman, Türk sinema ve tiyatro oyuncusu olarak milyonların gönlünde taht kurmayı başarmıştır. İbrahim Sami – Zekiye Erman'ın üç çocuğunun en büyüğü olan Ayten Erman, Osmanlı döneminde karargah olarak kullanılan bir köşkte dünyaya gelmiştir. Türk sinemasının unutulmaz isimleri arasına adını yazdıran Erman, Şendul Şaban, En Büyük Şaban ve Tosun Paşa gibi izleyicilerin çok sevdiği hatta yıllarda geçse de unutamadığı kült filmlerde rol almıştır. Usta oyuncu Ayten Erman, 2022 yılında Koronavirüs nedeniyle 86 yaşında hayatını kaybetmiştir.

Yeşilçam’ın Usta Oyuncusu Ayten Erman Kimdir?

Etiketler

Magazin  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış