3 Ağustos 2022 21:35 Güncelleme : 3 Ağustos 2022 21:35

Az Önce Duyuru Yapıldı Son Dakika Gelişmesi Yaşandı! Benzine %27 Motorine %4

Az Önce Duyuru Yapıldı Son Dakika Gelişmesi Yaşandı! Benzine %27 Motorine %4

Türkiye'de akaryakıt fiyatlarına tarihi zam geldi. Son dönemdeki zamlar ile rekor yeniden kırıldı. Gelen son dakika bilgisi araç sahiplerini mutsuz edecek. Benzine %27 Motorine %4 ...

Türkiye'de akaryakıt fiyatları son dönemde gelen zamlarla birlikte rekor üstüne rekor kırıyordu. Akaryakıt fiyatları ile ilgili resmi bir açıklama geldi. Akaryakıtta son dakika gelişmesi birçok vatandaşı ilgilendiriyor.

Özellikleri arabası olan vatandaşlar son dönemde akaryakıt fiyatlarının çok daha yakından takip ediyor. Benzine yüzde 27 motorine yüzde 4 oranında bir artış söz konusu. Özellikle de Yurtiçi piyasalarda Haziran ayında benzin ve motorin satışlarında büyük bir düşüş yaşandı. Yılın ilk altı ayında ise satışlarda bir artış vardı. Petrol Sanayi Derneği(PETDER) Açıklamış olduğu verilere göre Haziran ayında yılın aynı ayına oranla % 7,36 bir düşüş söz konusu oldu.

Resmi veriler açıklandı

Gelen resmi açıklamalara göre fuel oil satışlarında da 100'de 78,13 lik bir artış söz konusu olurken gaz yağı satışlarında da %51,39 luk bir artış söz konusu, oto gaz satışlarında ise %5,28 bir düşüş söz konusu oldu.

Bir önceki yılın verilerine göre akaryakıt fiyatlarına ciddi bir zam geldi. 2022 yılı Ocak - Haziran döneminde benzin ve motorin satışlarında artış söz konusu olurken benzin satışları % 27,25 artışla 1 milyon 889 bin 893 metreküp oldu. Motorin satışlarında ise bu rakam yüzde 4,32 artışla 14 milyon 190 bin 633 metreküp seviyesine kadar çıktı.

Resmi veriler açıklandı

Akaryakıta tarihi zam geldi

 Özellikle de vatandaşlar akaryakıta gelen zamlar sonrasında tepkiliydi. Akaryakıt fiyatları 1 yıldır yüzde 400 oranında zamlandı. Geçen yılın aynı döneminde 7 ila 8 lira arasında olan benzin fiyatları günümüzde 25 lira olarak satılıyor. Kurban Bayramı öncesine kadar ciddi bir şekilde zamlar gelmiş daha sonrasında kademeli bir şekilde akaryakıt fiyatlarına indirim uygulanmıştı.

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış