21 Şubat 2022 23:00 Güncelleme : 21 Şubat 2022 23:00

B12 Eksikliği Olanlar! Hem kendi Hem de Suyu Çok Faydalı Mutlaka Bunu Tüketin

B12 Eksikliği Olanlar! Hem kendi Hem de Suyu Çok Faydalı Mutlaka Bunu Tüketin

Kalori yaktırmanızı sağlayan yoğurt sularınızı asla dökmeyin. Peki yoğurt suyunun diğer faydaları nelerdir? İşte detayları yazımızda…

Hem probiyotik deposu hem de B12 vitamini bakımından oldukça faydalı olan yoğurt  hazımsızlık sorununu giderirken vücudu baştan aşığı temizliyor. Özellikle aç karnına yoğurt suyu içmek hem kabızlığı hem de ishali engelliyor. Potasyum, iyot, çinko, ve B12 vitamini bakımından oldukça zengindir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Aynı zamanda yüksek kan basıncı riskini de azaltmaya yarayan yoğurt, kilo vermek isteyenlerinde yardımcısı oluyor. İçerisinde bulunan kalsiyum ve D vitamini sayesinde ise kemiklerin güçlenmesini ve yüksek tokluk hissi veriyor. Vücutta birikmiş yağların parçalanmasını sağlıyan aç karnına içilen yoğurt suyu, sindirimi kolaylaştırıyor. En az yoğurt kadar faydalı olan yoğurt suyu, sağlıklı bir yaşam için gerekli bir besin.

Aç Karnına İçilen Yoğurt Suyunun Faydaları

Yoğurt beslenmemizde önemli bir yer tutar. Günün her saati tüketime hazır olan bu gıdayı ihmal etmememiz için birçok nedenimiz vardır.
• Yoğurt suyu az kalorili olması nedeni ile diyet yapanların çok rahatlıkla tüketebileceği bir gıdadır. 100 ml yoğurt suyu tüketirseniz sadece 20 kalori alırsınız.
• Sindirimi kolaylaştırmada yardımcı olur ve vücutta birikmiş yağların parçalanmasını sağlar. Daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur. Her sabah kahvaltıdan önce yoğurt suyu içilebilir.
• Sadece yağları yaktığı için ve kas kaybını önlediği için yoğurt suyu oldukça faydalıdır. Mutlu bağırsakların sırrı yoğurt suyundan geçer. Hazımsızlık sorunu yaşayanlarında kurtarıcısıdır.
• Aç karnına içtiğiniz yoğurt suyu yemek borusundan geçerek bağırsaklara kadar iner ve bağırsakları temizler. Böylece ishal ve kabızlığın önüne geçer.
• A vitamini ve bağışıklık sistemini güçlendiren E vitamini de içerir.
• Yoğurt dost bakteriler içerir. Birçoğumuz bakteri deyince bunun vücut için kötü bir şey olduğunu düşünür. Fakat yoğurt gibi fermente ürünler vücudumuz için yararlı bakterileri içeriyor. Bağırsaklara yararlı besinlere probiyotik gıdalar deniyor. Probiyotik ise sindirim sistemini rahatlatıp bağışıklığı güçlendiriyor.
• Süt ve süt ürünlerinin düzenli tüketiminde kan basıncı riski azalır.

Aç Karnına İçilen Yoğurt Suyunun Faydaları

Etiketler

Sağlık  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış