Babacan’ın Partisi Ne Yapacak? İşte O İddialar…

Babacan’ın Partisi Ne Yapacak? İşte O İddialar…
11.07.2019 - 15:12
23
A+
A-

Yeni parti kuracağıyla ilgili birçok iddia ortaya atılan AK Parti’nin kurucularından olan Ali Babacan ile ilgili olarak nezaket, sukunet ve mazlumiyeti esas alacağıyla ilgili açıklama yapıldı. Akit Yazarı Abdurrahman Dilipak, Büyükşehirlerden başlayarak il ve ilçe teşkilatların kurulması esnasında çok sayıda istifa görüleceğini de dile getirdi.

Akit Yazarı Abdurrahman Dilipak, kurucusu olduğu AK Parti’den birkaç gün önce istifa ederek yeni parti kuracağı iddia edilen Ali Babacan ile ilgili olarak kaleme aldığı yazısında dış basının ve AK Parti karşısında olan medyanın bu yeni oluşuma her türlü desteği vereceğini iletti.

Dilipak’ın “Bir Bölen’ olarak MSP” başlığıyla yayınladığı yazısında birçok açıklama geçti.

“AK Parti İle Polemiğe Girmeyecek”

Çevreden edindiği izlenimle birlikte yeni oluşumun AK Parti le hiçbir şekilde polemiğe girmeyeceğini ve zarar verme kastı güderek hiçbir çıkış yapmayacağını ifade eden Dilipak, bu şartlarda AK Parti tarafından çok sert eleştiriler gelirse, başka siyasilerin ve sivil aktörlerin cevap vermesini bekleyeceklerini de söyledi. Nezaket ve sukuneti, mazlumiyeti esas alacaklarını açıklamalarına ekleyen Diliptak, zaten Babacan’dan böyle bir polemik beklentisi olmadığını söyledi.

Kurucular Kurulu Kalabalık Olacak

Şuanda ilk işin yüzük ve parti programına verilecek son şeklin de tamamlanması olduğunu söyleyen Dilipak, kurucular kurulu isimlerinin netlik kazanması ve bu kurulun oldukça kalabalık olmasının beklendiğini söyledi.

Eski bakan ve milletvekili çok sayıda ismin bu listede yer alacağını anlatan Dilipak, bu isimlerin 15 Temmuz 2016 itibarıyla netlik kazanacağını ve istifaların yavaş yavaş gelmeye başlayacağını; il ve ilçe teşkilatları kurulurken de çok fazla istifa sesi duyulacağını vurguladı.