Bahçeli Kılıçdaroğluna Sert Tepki Gösterdi!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kılıçdaroğlu tarafından söylenen Başkanlık sistemi sözlerine çok sert yanıt verdi. En güzel başkanlık sisteminin Amerika'da olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu'na ve CHP'ye "Aşağılık kompleksi" gibi yakıştırmalar yaptı.
Bahçeli Kılıçdaroğluna Sert Tepki Gösterdi!
Güncel 13 Temmuz 2019 17:08
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Hiç Oy Yok)
Loading...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yapmış olduğu başkanlık sistemi açıklaması siyasetin gündemine oturmuş durumda. Birkaç gün önce yapmış olduğu “Eski sisteme dönmeyi hiçbir zaman istemedik” açıklamasıyla gündeme gelen Kılıçdaroğlu, son çıkışıyla da yine tüm siyaset gündemini salladı.

Başkanlık sistemine şiddetli bir şekilde karşı çıktığını ileten kılıçdaroğlu, en güzel başkanlık sisteminin güncel olarak Amerika’da uygulandığını ifade ederek, oturalım, konuşalım dedi. Ardından ise gündem hızlı bir şekilde hareket kazandı.

Bilecik’te halkla bir araya gelen Bahçeli, Kılıçdaroğlu tarafından sunulan bu öneriye karşılık çok sert bir şekilde cevap verdi.

“Surda Gedik Açmayı Planlıyor”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu tarafından söylenen “En güzel başkanlık sistemi Amerika’da var” sözünü gündemine alan Bahçeli, bu hareketle surda gedik açmayı planladığını söyledi. Türkiye’nin artık sistem tartışmalarını tamamıyla sonlandırdığını ve bu sayfayı uzlaşma yoluyla kapattıklarının altını çizdi.

Ardından ise CHP’nin Amerika’ya olan hayranlığının çok tehlikeli bir zihniyet ürünü olduğunun altını çizdi. Ardından CHP’nin milli olmadığını belirten Bahçeli “bunların ne duruşu milli, ne bakışı yerli, ne de teşhisleri isabetlidir” diyerek sert çıktı.

 Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com