Bahçeli’den SUSAMAM Şarkısı ve Rapciler Hakkında Açıklama!

MHP Lideri Bahçeli, bir grup gazetecinin katıldığı yemekli toplantıda birçok konu hakkında açıklama yaptı. Yeni parti iddiaları başta olmak üzere, idam cezası, af yasası ve “SUSAMAM” adlı RAP şarkısı ile ilgili açıklamalar yaptı. Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şu şekilde…

Bahçeli’den SUSAMAM Şarkısı ve Rapciler Hakkında Açıklama!
12.09.2019 - 13:07
1.028
A+
A-

MHP Lideri Devlet Bahçeli, önceki gün Ankara’da gazetecilerle akşam yemeğinde bir araya geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

YENİ PARTİ İDDİALARI

“Kamuoyunda yeni partileşme sürecine ilişkin değerlendirmeler yapılırken bazı isimler sunuluyor. Bunlar gerçekten kurucu mu olacaklar, sonradan mı katılacaklar, siyaset olarak ne düşünüyorlar, stratejileri, ufukları nedir?

Çok partili siyasi hayata geçtiğimiz günden bu yana yüzü aşkın siyasi parti kuruluşu oldu. Bunlardan bazıları kendi kendisini kapattı, bazıları Anayasa Mahkemesi tarafından kapatıldı. Bazıları ise sonuç almamakla beraber tabela olarak kaldı. İki kavram üzerinde öncelik kazanmak suretiyle tartışma başlatıyorlar. Bunlardan bin tanesi, ‘siyaset tıkanmıştır’. İkincisi, ‘yeni bir siyaset oluşumuna ihtiyaç vardır’. Bu alışkanlık haline geldi.

Çok değişik alanlarda siyasi hayatta yıldız olabilecek toplumda önemli önderlik görevini üstlenebilecek çok kişi bu siyasi tıkanıklık ve siyasette yeni oluşumlara ihtiyaç var kavramları altında ezdiler. Bunları saymak mümkün, çok partili hayata geçtikten sonraki döneme ele alırsanız çok önemli isimler var. Kimler var derseniz, mesela Mehmet Yazar Bey var. Aydın Menderes, Cem Boyner var. Cem Uzan var.

Ama bunların hiçbirisi siyasette olamadı. Bunlar üzerinden siyaseti rakip gördükleri insanları yıpratmak için kullananlar ise biraz evvel söylediğim kavram kapsamındaki insanlardır. Bunlar hiç tükenmiyorlar. Bugün de aynı şeylere şahit oluyoruz. Burada bahsettiğimiz isimler bellidir.

Kendilerinin ifadesine göre 2019 yılında başaracaklarını söylüyorlar. Onları yakinen takip ediyoruz. Buna ihtiyaç var mıdır, o tartışılabilir. Programları ne olacak tartışılabilir. Siyasi yelpazenin var ise kalmış ise neresinde yer alacaklar onlar da tartışılabilir. Ama şimdi bu konuların hepsi konuşulmuyor sadece bazı çevreler siyasi iktidarı yıpratmak maksadıyla bu yeni oluşumlardan bahsediyorlar.

“PARTİLERİNDE KALARAK MÜCADELEYİ SÜRDÜRMELERİNDE ÜLKE AÇISINDAN FAYDA VAR”

Bunlara yenilerini eklemek için siyasi tarihi çok iyi takip edip yorumlayacaklarsa ‘taş yerinde ağırdır” diyerek yerinde kalmaları ve mücadelelerini orada sürdürmelerinde ülke açısından fayda var. Yok siyasi iktidarın bir takım çevrelerin projesi olarak kendilerini o projenin figüranları haline getirip geriletmek, yıkmak için görevlendirilmişse buna ihtiyaç yok. Yani böyle bir şey yapsalar ne olur bir siyasi partinin iktidarını engellemek için çaba göstermiş olurlar. Yerlerine kendilerinin ikame olma şansı olmuyor. Yakından baktığımız vakit Türkiye’de artık bundan vazgeçmek lazım.”

İYİ PARTİ’DEN CEVAP GELDİ Mİ?:

Yeni parti hazırlığı içinde olan isimlerin ülkücü camianın önemli isimleriyle temasa geçtiğiyle ilgili olarak Bahçeli, “MHP yediveren gülü gibi. Yolda geçerken o gülden bir parça alıp götürmek isteyenler oluyor. Kimisi kokluyor, kimisi eziyor kimisi atıyor. Siyasette de bu var. O kadar büyük adamlar kendi partisinde kalır.

Kendi partisinde yer bulamayanların, büyüklüğünü tartışarak bir başka partide büyük adam olmaları mümkün değildir. Olamıyorlar. İYİ Parti ile ilgili davetimizi yaptık. Yankısı ne oldu, bize intikal eden şekliyle: kurucular kurulundan il ve ilçe başkanları arasında bazı dönüşlerle ilgili söz söyleyenler var.

Ama 39 milletvekilinden gelen henüz yok. Gelme işareti veren de yok. Bizim de ille bize geleceksiniz diye ısrarımız da yok. Bazı şeyleri zamana bırakıyoruz. Herkes her şeyi görsün diye.”

ARINÇ TARTIŞMASI: “KENDİSİNE OLAN SAYGIMI YİTİRDİĞİMİ İFADE EDİYORUM”

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç’a olan saygısını yitirdiğini de belirten Bahçeli, “Eğer çok farklı özel bilgilere sahip veya özel bilgiler çerçevesindeki kurum ve kişilerle ilişkili değilse nefsiyle hareket eden bir siyasal yapı gözüküyor karşımızda.

Biz Bülent Arınç Beye saygı duyarız ama Bülent Arınç beyi kabulde zorlanıyoruz. Neden saygı duyarız: 12 Eylül sonrasında önemli mağduriyetler yaşadığımız süre içinde özellikle Manisa’da kendilerini savunacak imkanı arayıp bulamadılar.

Bizim camiamızın yetiştirdiği avukatlar olmadığı için önemli sıkıntıların çekildiği bir dönemde Bülent Arınç Bey Manisa’da avukatlık yaparken bazı arkadaşlarımızın davasıyla ilgilenmişlerdir. O yüzden ben kendilerine zaman zaman teşekkür ettim. Ama Türkiye’yi sıkıntıya koyacak davranışlarda artık Bülent Arınç bey bir kenara oturmalı ya Bursa’ya ya Manisa’ya yerleşmeli. Şunu da söylüyorum Yüksek İstişare Kurulu üyesi ise Yüksek İstişare kavramına uygun hareket etmeli.

Yoksa konuşmaları şu an için tartışılacak bir konuşma metni değil. Şimdi herkes günü saati geldiği zaman sorar: Kozmik Oda’ya FETÖ’yü sokan kimdir? Hangi gerekçelerle, hangi rollerle kim neyi üstlendi oraya soktu. Ondan sonra Türkiye ne hale geldi. Genelkurmay’ın Kozmik Odasına girildiği dönemde üzerinde bunun tartışması yapılan bir kişinin bu davranışlarını tasvip etmiyorum, doğru bulmuyorum.

Yani Pençe 1, Pençe2, Pençe 3, Kıran 1, Kıran 2’nin olduğu bir dönemde kala kala İstanbul İl başkanı olan bir hanımefendinin 9 yıllık cezası konusunda siyaset üretip öbürüne sessiz kalmasını anlamak mümkün değil. Onun için kendisine olan saygımı yitirdiğimi ifade ediyorum.

KABİNE REVİZYONU:

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi 9 Temmuz 2018’de başlamıştır. Böyle bir ortamda yeni bir sistemi yerleştirmek, kökleştirmek ve bununla ilgili uygulamaları hayata geçirmek için çaba sarf edileceği yerde, ‘bakanlar kurulunda şunlar değişsin’ gündemini taşırsanız muhalefet unsurları olarak, siz de ‘muhalefetin bu isteğine cevap veriyorum’ der iseniz iki yanlışı birlikte yaparsınız.

İki yanlıştan da bir doğru çıkmaz. Daha hizmeti yeni kavrayan Bakanları bir senede kaldırıp atamazsınız. İkincisi böyle bir yola girdiğiniz vakit aynen Yeniçeri ocağı gibi ‘İstemezük’ derler. Hangi bakan bir şey söylemişse muhalefet ‘İstemezük’ der. Ne yapacağız her gün bakan mı değiştireceğiz. Onun için kararlı olmak lazım.”

BELEDİYE BAŞKANLARI TOPLANTISI:

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlarıyla toplantısının olumlu bir adım olduğunu belirten Bahçeli, “Bana göre Cumhurbaşkanı çok sabırlı hareket ediyor. Hepsini bir araya getirdi, taşları dökün dedi. Kimin kucağında ne taş varsa oradaki 29 belediye hangi taşı kim attı gördüler. Bu siyasi bir birikim ve zekanın sonucudur. Önce 11 kişi olarak CHP’ye gidip, strateji belirleyip toplantıya gidenler açığa düşmüşlerdir. Kafalarında ne varsa açıkça söylemek durumunda kalmışlardır. Siyaseten iktidarda bugüne kadar ortaya koymuş olduğu görüşlerden de sarfı nazar etmişlerdir” dedi.

ARAÇ POLEMİĞİ:

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun belediyedeki araçlardan ‘israf’ sergisi yapmasına yönelik Bahçeli, “Yenikapı’da o kadar milyonların toplandığı, geleceği yönlendiren bir ruhun yeşermesi için çaba gösterilirken 1700 araba ile orayı örtmenin bir anlamı yok. Varsa fazla bir araba al, at, sat, istediğini yap. Sergilemenin ne manası var, sergilemenin ne gereği var. Nereye gidersen git İBB Hizmet aracıdır diye üzerinde yazıyor. Okuma yazma bilen herkes belediye arabasını bilir. Eğer sayın belediye başkanı yeni öğrenmek istiyorsa teker teker arabaları yerinde ziyaret etsin, sağ köşede ve sol köşedeki yazıları iyice okusun. Bunlar siyaset olmaktan çıkmalıdır” dedi.

KADIN ÇOCUK CİNAYETİNE İDAM:

Kadın ve çocuk cinayetleri, kadın istismarları ve çocuk istismarlarıyla ilgili “Toplumun nasıl bu hale geldiğinin çok yönlü olarak incelenmesi, araştırılması gerekiyor” diyen Bahçeli, idamın getirilmesi gerektiğini savunarak “Eskiden beri görüşümüz budur. Bunu da getirmek lazımdır. İdam olmazsa bu işlerden nasıl vazgeçecekler. Ölürken hiç insan haklarını düşünmüyorsun işte” dedi. Bahçeli, televizyon yayınları içinse “Televizyon yayınlarında sabahtan akşama kadar kadın cinayeti, çocuk istismarını tekrarlamanın bir manası yok. Bunu durdurmak lazım. Bu aynı zamanda bir eğitim meselesidir” dedi.

ANNELERİN DESTEĞİ OLUMLU:

Diyarbakır’da çocukları kaçırılan ailelerin HDP önünde beklemesiyle ilgili olarak Bahçeli, “Annelerin mücadelesi herkes tarafından anlaşılır hale geldi ve destek buluyor. Bunun bana göre tercümesi şudur: HDP’nin önündeki her anne terörün bitmek üzere olduğu bir mücadelenin cesaretlendirdiği analardır. HDP’nin önünde evlatlarını istiyorlar. Bugün evladını isteyen yarın milletini ister, milletini ister yarın devletini ister. Bunu böyle yorumlamak lazım” diye konuştu.

ERDOĞAN DÜŞERSE CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ DÜŞER:

“Erdoğan düşerse Türkiye düşer mi?” sorusuna “Erdoğan düşerse demek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi çökerse demektir. Ondan sonra ne olacağını tahmin edebiliyor musunuz? İç savaş nasıl çıkar, karşılıklı olaylar nasıl olur, hangi parti ne yapar… Bugün için bizim söylemek istediğimiz şey Türkiye’nin normalleşmesi lazım, istikrarlaşması lazım, yönetimi itibarsızlaştırmamak lazım, Türkiye üzerindeki kuşatmalar karşısında Türkiye’yi korumak lazım” dedi.

BUNDAN SONRASINI AVRUPA DÜŞÜNSÜN:

İdlip’te yeni bir göç dalgasından endişe edilmesi üzerine Cumhurbaşkanının ‘kapıları açarız’ dediğinin hatırlatılması üzerine Bahçeli, “Avrupa bunu düşünsün. 3 milyon 600 bini buldu. 500 bini yola çıkmış durumda. Cumhurbaşkanı hatırlatıyor, ‘3 milyon 600 bin insana ben bakıyorum, onların can güvenliğini sağlıyorum, barınmalarını, eğitimlerini sağlıyorum. Eğer bunları anlayamıyorsanız kapıyı açıyorum.

Ege deniziyle ve Yunanistan ile de birleştiriyorum. Alayını da size gönderiyorum. Ne ederseniz edin’ diyor. Bundan sonrasını artık Avrupa düşünsün. ABD görüyorsunuz Meksika’dan gelenler için duvar yaptı. Bu konuyla ilgili olarak MHP göç çalışması yaptı. Güzel bir çalışma ile kamuoyunu aydınlatmıştır.

Kalkıp 3 milyon 600 bin göçmeni sırtınıza yükleyip arkanızdan da PKK ile ilişki içerisine girmeye karşı Türkiye’nin de bir tavır koyması lazım. Bunlar insanımız, kardeşlerimiz, Arap, Kürdü, Türkü ile beraber Suriye’den gelen. Biz onları sahipleniyoruz, bakmaya çalışıyoruz ama siz anlamıyorsanız buyurun alın. İtalya ne yapacaksa yapsın. Belçika, Hollanda onların çok daha güzel yaşayacakları yerler.

Buyursunlar. Burada kalkıp Avrupa’nın çığırtkanlığına kulak asıp, ‘nereye gönderiyorsun’ diye Türkiye’de iktidarı eleştirmek doğru bir şey değil. Kapıyı açıp göndermek bir cesaret işidir. Alacak olanda bu cesaret varsa gönder demesi lazım. Yoksa diyecek ki, ‘Türkiye sen haklısın. Biz sana yardımcı olmak durumundayız. Güvenliğini sağlamalıyız. 3 milyon 600 bin insanın geleceğiyle ilgili maddi katkıları da temin etmeliyiz’ demeleri lazım” dedi.

AF GELECEK Mİ?

Bahçeli, geçmiş dönemlerde gündeme getirdikleri af konusuyla ilgili olarak, “Biz o konuda kararlıyız. Feti Yıldız bu konuda hazırlıklarını tamamlamıştır. Aftan ziyade… Türkiye yarın nereye gidecek. Siyasetçi olarak bunları ölçeceksin, biçeceksin. Ona göre de hareket edeceksin. Onun için yasa geldiği zaman bizim arkadaşlarımızın hazırlıklarını 49 milletvekili olarak önereceğiz.

Çıkartma imkanını bulabilirsek çıkartacağız. Bulamazsak parlamentodaki partiler kendi aralarında uyum sağlasın çıkartsın diyeceğiz. Yol gösterici görevimizi yapacağız inşallah” yanıtını verdi.

SUSAMAM TEPKİSİ: RAP ADINA DARBE YAPMAYA HEVESLENİYORLAR

Rap şarkıcılar tarafından çıkarılan ve Türkiye’nin güncel sorunlarını konu alan “#SUSAMAM” isimli şarkıyla ilgili de açıklama yapan MHP Lideri Bahçeli:

“Paragraf paragraf orada ne amaçlandığını biliyorum. Eğer o rapi yeni yetişen nesil bütünüyle parça parça kabul ederse her parçayı yönlendiren çevre, grup veya kişiler dış destek bulanlar Türkiye’yi karma karışık hale getirirler. Rap adına Türkiye’de darbe yapmaya heveslenen insanlar türer. O rapi iyi okumak lazım. Yazacak başka şey mi bulamadılar. Haydi söylemede becerileri var, yazmadaki becerinin onlardan olduğu kanaatinde değilim. O kadar sosyolog, psikolog, sosyal ve ekonomik yönden birikimi olan insanlar o kavramları yan yana getiremez. Birileri hazırlamış vermiş. Sen de rap okuyorsun al oku demiş. Yarın herkes okuyacak. Onlar çok tehlikeli şeyler. Bazıları sanat uğruna Türkiye’yi kurban etmeye çalışıyorlar. Onlara dikkat etmek lazım” dedi.

>> Ekmeğe Zam Geliyor!