20 Şubat 2022 20:00 Güncelleme : 20 Şubat 2022 20:00

Bakanlık 1100 Liralık Yardımlara Başladı! Başvuru Yapanların Adreslerine Teslim Edilecek! İşte Başvurunun Detayları!

Bakanlık 1100 Liralık Yardımlara Başladı! Başvuru Yapanların Adreslerine Teslim Edilecek! İşte Başvurunun Detayları!

Bakan Derya Yanık, müjdeli haberi nihayet verdi. Pandemi döneminde sağlanan 1100 liralık destek ücreti, üçüncü faz halinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya devam ediliyor. Üstelik üçüncü faz ödemelerini alabilmek için başvuru yapmaya da gerek kalmadı. Herkes hesaplarını kontrol etsin. İşte, 1100 liralık pandemi yardım ödemeleri hakkında merak edilen tüm detaylar.

Pandemi döneminde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından dağıtılan 1100 liralık sosyal yardım ödemelerinin devam edip etmediği ve sonuç sayfalarının ne durumda olduğu sıklıkla araştırılıyordu. Ayrıca vatandaşlar, 1100 lira pandemi destek ödemesinden nasıl yararlanabilecekleri konusundaki açıklamaları yakından takip etmeye devam ediyorlar. Daha önceleri pandemi destek paraları için e – devlet üzerinden başvuru yapılabiliyordu. Vatandaşlar, hem sonuç hem de başvuru sayfasına aynı anda ulaşabiliyorlardı. Şimdilerde faz 3 ödemelerinin müjdeli bir haberle devam ettiği duyuruldu. İşte, 1100 liralık yardım ve başvuru detayları hakkında merak edilen tüm detaylar.

1100 Liralık Pandemi Destek Yardımı Devam Ediyor Mu?

İhtiyaç sahipleri için düzenlenen ve pandemi döneminde vatandaşların elini rahatlatan 1100 liralık sosyal yardım kampanyasına devam edileceği açıklandı. Bakan Derya Yanık, Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ile üçüncü faz ödemelerinin başvuruya gerek olmadan 2 milyonun üzerinde haneye ulaştırılacağını duyurdu.
Bakan Derya Yanık, ‘’Bir önceki Sosyal Destek Programı’nın başvurularını e-devlet üzerinden almıştık. Daha önce e – devlet üzerinden başvurmuş ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız SYDV’ler tarafından tespit edildi ve 2 milyonu aşkın haneye, hane başı 1100 lira tutarında sosyal yardım yapmaya başladık.’’ ifadelerini kullandı. 

1100 Liralık Destek Parası Nasıl Alınacak?

Bakanlık, çok merak edilen üçüncü faz ödemeleri hakkında detayları açıklamalarını resmi internet sitesi üzerinden tamamladı. Açıklamada yer alan maddeler, 1100 lira destek ücretinin nasıl alınacağını da içeriyordu. Buna göre vatandaşlar, daha önceden e – devlet başvurularında kaydettikleri banka hesapları üzerinden veya PTT kartları ile 1100 liralık pandemi ödemelerini kolayca alabilecekler. Ayrıca hiçbir banka bilgisi veya PTT kartı olmayan kişiler ise Ramazan Bayramına kadar konutlarına gelecek nakdi yardımları kolayca alabilecekler. Son olarak aynı dönemde gerçekleştirilmesi planlanan yaşlı ve engelli aylıklarının da Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ödemeleri ile birlikte yapılacağı açıklanan bilgiler arasında yer aldı. 

1100 Lira Pandemi Destek Ücreti Sonuç Sorgulaması Nasıl Yapılır?

E – devlet üzerinden 1100 lira sosyal yardım ücretini sorgulayabilmek için platformun resmi adresi üzerinden e – devlet hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra arama bölümünden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasına giriş yapın. İlgili sayfa üzerinden ‘’Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama’’ butonuna tıklayın. Daha sonra ‘’sorgula’’ alanına tıklayarak nakdi yardımı kazanıp kazanmadığınızı öğrenebilirsiniz. 

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış