Bakanlıktan Gelen Haberle Hesaplara Yatmaya Başladı! Nakit Ödemeler Buralardan Çekilebilecek!

19 Mayıs 2022 15:30 Güncelleme : 19 Mayıs 2022 15:30

Aylardır üretim noktasında sıkıntı yaşadıklarını söyleyen milyonlarca çifti, devlet destekli kampanyaları dört gözle bekliyordu. Bu durum, Tarım ve Orman Bakanlığı’nı da harekete geçirdi ve çiftçi vatandaşlar için görülmemiş bir destek kampanyası başlatıldı. Bakan Vahit Kirişçi tarafından son dakika haberi olarak paylaşılan kampanya detaylarında çiftçilerin ne kadar ve ne zaman ödeme alacakları da bildirildi. İşte, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından bizzat açıklanan devasa destek kampanyasının merak edilen tüm detayları.

Bakanlıktan Gelen Haberle Hesaplara Yatmaya Başladı! Nakit Ödemeler Buralardan Çekilebilecek!

Son aylarda yükselmeye devam eden enflasyon rakamları, üreticinin belini bükmeye devam ediyordu. Özellikle geçimini çiftçilik üzerinden sağlayan vatandaşlar, harcanan bedellerin satış rakamlarına oranla iki katı olduğunu ifade ediyorlardı. Hal böyle olunca gözler, devlet bazlı olarak sunulacak yeni kampanya haberlerine çevrilmişti.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabı üzerinden yeni bir açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, milyonlarca çiftçiyi sevindirecek haberi detaylarıyla paylaştı. Buna göre çiftçiler, ardı arkası kesilmeyen zamlar karşısında artık rahat bir nefes alabilecekler. İşte, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından açıklanan ve çiftçi vatandaşları sevince boğan o yardım kampanyasının merak edilen tüm detayları.

Bakan Vahit Kirişçi Twitter Hesabı Üzerinden Duyurdu!

Koronavirüs sürecinden beri yaşadıkları ekonomik sorunlarla gündeme gelmekte olan çiftçiler, şimdilerde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından açıklanan yeni kampanya haberiyle mutluluktan adeta havalara uçtular. Bakan Vahit Kirişçi tarafından yapılan ödeme açıklaması, yurt genelinde resmen büyük bir sevince neden oldu.

Kişisel Twitter hesabı üzerinden son gelişmeleri açıklayan Kirişçi, tarımsal ödeme desteğinin toplamda 3 milyar 176 milyon 677 bin 292 lira olacağını belirtti. Bu rakam, son zamanların en yüksek destek ödemelerinden biri olarak da tarihe geçti. Şimdilerde milyonlarca çiftçi vatandaş, devasa ödemelerin 20 Mayıs 18.00 itibarıyla hesaplarına yansımasını dört gözle beklemeye başladı.

Bakan Vahit Kirişçi Twitter Hesabı Üzerinden Duyurdu!

Bakan Vahit Kirişçi Tarımsal Destek Ödemelerinin Detaylarını Açıkladı!

Geçtiğimiz günlerde tarımsal destek ödemelerinin toplam rakamını açıklayan Vahit Kirişçi, şimdilerde ödemelerin hangi alanlarda yapılacağını da belirtti. Buna göre Yağlı Tohumlu Bitkiler desteği 2 milyar 963 milyon 192 lira, Katı Organik Gübre desteği 195 milyon 77 bin 205 lira, Kırsal Kalkınma desteği 8 milyon 900 bin 947 lira, Sertifikalı Tohum Üretim desteği 6 milyon 38 bin 817 lira, Hububat – Baklagil ve Dane Mısır Desteği 2 milyon 13 bin 346 lira ve Hayvan Gen Kaynakları desteği 1 milyon 374 bin 785 lira olarak çiftçilere sunulmaya başlanacak. 

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış