Balıkesir’de bir banka önünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulunan çiftçi Ali Ortaç, Kanal İstanbul projesi için yardım kampanyası başlatılması amacıyla bir hesap açılmasını istedi. Ortaç’ın Balıkesir’in Bigadiç ilçesinde Mecidiye köyünde yaşadığı belirtildi.

Emekli olan çiftçi, maaşının bir kısmını hesap açılması durumunda Kanal İstanbul projesine bağışlayacağını açıkladı. Çiftçiliği hala sürdüren Ortaç, Recep Tayyip Erdoğan’ı Kanal İstanbul projesinde desteklediğini belirtti. Yardımda bulunmak istediğini söyleyen çiftçi kampanya için bir hesap bulunmadığını öğrendi.

Maaşının bir kısmını destekte bulunmak için kampanyaya ayıracağını söyleyen Ortaç, yetkililerden hesap numaraları açmaları konusunda istirhamda bulundu. Kendisinin ilk bağışcı olarak kampanyaya destek vereceğini ifade eden çiftçi, en az 2-3 kanalın açılmasını istediğini belirtti. İhlas Haber Ajansı’na açıklamalarda bulunan Ortaç, “Kanal İstanbul 1’i devlet, Kanal İstanbul 2’yi millet yapsın” dedi.

Emekli bir çiftçi olduğunu söyleyen Ali Ortaç, emekli maaşını aldığı sırada Kanal İstanbul projesine destek amacıyla para yatırmak istediğini ancak böyle bir hesabın bulunmadığını öğrendiğini ifade etti. Dış güçlere karşı 3-4 tane kanal yapılabileceğini söyleyen çiftçi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek verilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Erdoğan’ın arkasında olduğunu vurgulayan Ortaç, hesap numarası açılması durumunda destek vereceğini söyledi. Yetkililere seslenen çiftçi, halkın bu kampanyaya destek vereceğini, kampanyaya ilk destek verecek kişininde kendisi olduğunu söyledi. Halkın gereken desteği vereceğine inancını vurgulayan emekli çiftçi yetkililere çağrıda bulundu.