“Bana Niye Oy Vermedin” Dedi, Tekme Tokat Dövdü!

Mardin'in Artuklu ilçesinde ikamet eden Rıfat Dinç ve engelli kızı, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen Belediye Başkanı seçimlerinde muhtar adayı olan akrabalarınca darbedildi.
“Bana Niye Oy Vermedin” Dedi, Tekme Tokat Dövdü!
Gündem, Yaşam 6 Ağustos 2019 16:49

Artuklu ilçesindeki Gül Mahallesi’nde 31 Mart yerel seçimlerinde akraba olan adayı mücadele etti. Rıfat Dinç ve ailesi ise Emrah Dinç’e destek vererek, muhtar seçimlerinde ona oy verdiler.

Bu süre zarfında hiçbir olumsuzluğun meydana gelmediği mahallede, birkaç gün önce diğer muhtar adayı M.Ş.D. ve 8 kişi, Rıfat Dinç ve ailesine saldırarak darbetti. Darp olayının ardından ailesiyle birlikte oldukça zor günler geçiren Dinç, konuyla ilgili savcılığa şikayette bulundu. Zanlıların savcılıkta alınan ifadelerinin sonrasında serbest kalmasıyla birlikte de korkuyla yaşamaya başladı.

“Ölümüne Dövdüler”

Konuyla ilgili açıklamalar yapan Rıfat Dinç, eşiyle birlikte 29 Temmuz’da misafirlikten döndükleri bir gece, önlerine 3 arabanın durduğunu ve 7-8 kişinin elindeki sopalarla; engelli çocuğuna ve kendisine saldırdıklarını anlattı. Engelli kızının üzerine atladığını ve bundan dolayı onun da sırtına değnekle vurduklarını iddia ederek, şuanda kızının korkudan 8 gündür dışarı çıkamadığını belirtti.

“Babama Vurmayın”

Kızının kendi gelip “Babama vurmayın” diye söylemesinin kendinde büyük etki yarattığını anlatan Dinç, ölene kadar bu acıyı unutmayacak olduğunu da sözlerine ekledi. Devlete güvendiklerini açıklayarak, şuanda bunlara tutuklama olmadığını anlattı.

ssss

Tema Tasarım | Osgaka.com