Z kuşağı tarafından çok sevilen bir isim olan Robert Pattinson’ un koronavirüs testi pozitif çıktı. Ünlü oyuncu Batman filmi için başrole seçilmişti, haber sonrasında filmin çekimleri geçici olarak durduruldu.

Alacakaranlık serisiyle tanınan İngiliz oyuncu Robert Pattinson sonrasında kariyerinde önemli adımlarla ilerleyerek ve oyunculuk yeteneğinin üzerine her geçen gün biraz daha katarak, ününü tüm dünya ya yaymış ve Christoper Nolan gibi ünlü ve başarılı yönetmenlerle çalışmıştı. Pattinson son olarak deneyimli yönetmen Zack Snyder’in yönettiği Batman filmi için başrolü kapmış ve çekimlerine başlamıştı. Fakat bir talihsizlik yaşandı ve ünlü İngiliz aktör Robert Pattinson’un koronavirüse (Covid-19) yakalandığı ve başrol olarak rol aldığı yeni Batman filminin çekimlerinin durdurulduğu açıklandı.

Robert Pattinson’un Oynadığı Fimler den Bir Kaçı

  • 2005 – Harry Potter and the Goblet of Fire
  • 2008 – How to Be Twilight
  • 2010 – Remember Me
  • 2015 – Queen of the Desert
  • The Lost City of Z
  • 2020 – Tenet
  • 2021 – The Batman

Robert Pattinson Kimdir?

Robert Douglas Thomas Pattinson 13 Mayıs 1986, Londra’da dünyaya geldi. Pattinson Londra, İngiltere’de doğdu. Babası, Richard, Amerika’dan araç ithal ediyordu. Annesi Clare ise bir modellik ajansında çalışmaktaydı. Ayrıca Pattinson’ın Lizzy Pattinson ve Victoria Pattinson adında iki ablası vardır. 12 yaşına kadar Tower House School’da okudu. Buradan ayrılınca eğitimine The Harrodian School’da devam etti.

Pattinson oyunculuk kariyerinin başlarında yardımcı karakterlerle izleyici karşısına çıktı. Rol aldığı ilk yapımlar Ring of the Nibelungs adına Alman yapımı televizyon filmi ve Reese Witherspoon’un başrolünde yer aldığı Vanity Fair oldu. Ancak Vanity Fair’de oynadığı sahneler sonradan çıkarıldı ve sadece filmin DVD’sinde yayınlandı.