Düzce ilinin Kaynaşlı ilçesi MHP’li Belediye Başkanı Birol Şahin, Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’na katılmaya hak kazanan a milli kadın voleybol takımına ilişkin sosyal medyada skandal paylaşım yaparak Filenin Sultanları’nı hedef almıştı. Şahin yaptığı paylaşımda,  “Allahu Teala’nın örtünün vücut hatlarınız belli olmasın emrine karşı çıkarak, açılıp saçılacaksın, kendini teşhir edeceksin sonra da Tokyo’ya gidiyoruz diye sevineceksin.

Dünya şampiyonu olsan ne yazar. Müslüman kadın adap ve haya sahibidir. Yaptığı her işte Allah rızası gözetir. Dinimize göre kadınlar kendi aralarında spor yapabilirler. Erkekler huzurunda açık saçık olarak değil” ifadelerine yer verdi.

MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, paylaşımla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. Durmaz, paylaşımın kabul edilemez nitelikte olduğunu vurgularken Filenin Sultanlarına övgüde bulundu.

Durmaz,  “Ay yıldızlı formayı en yukarıya çıkaran Filenin Sultanları’nı büyük bir gururla izliyoruz, başarılarıyla da gurur duyuyoruz. Genel Başkanımız da grup konuşmasında mili takımımızı tebrik etti. İl başkanımızla görüştüm, savunmasını istedik, gereken ne ise yapacağız” dedi.

Birol Şahin yaptığı paylaşımla sosyal medyada da büyük tepki çekmişti. Filenin Sultanları, son olarak Almanya ile karşılaşmış rakibini 3-0 yenerek Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı elde etmişti. Belediye Başkanı Birol Şahin kendisinin sosyal medyada çok takipçisinin olduğunu ve Türkiye’nin İslam ülkesi olduğunu ve kendisini müslüman olarak tanımlayan kişilerin uyması gereken kurallar olduğunu söyledi.