Ben Fero diye bilinen ünlü rapçinin gerçek ismi Ferhat’tır. Almanya’da dünyaya gelen Ben Fero, küçük yaşlardan beridir rap müzik dinleycisiydi. Sonrasında ise bir çok kez amatör rap çalışmaları oldu. Yaşantısını  bir şirketin satış departmanı olarak sürdürüyordu. Sonrasında yaptığı ilk profosyonel çalışması, “Mahallemiz Esmer” adlı projesiydi. Ardından 2. profosyon projesini insanlara sunan Ben Fero, yoğun bir ilgi gördü ve bu işe odaklanması gerektiğini anladı. Çalıştığı şirketten ayrılan Fero’nun, odaklandığı şey rap müzik oldu.

 

 

Sonrasında daha yüksek kitlelere ulaşmak için yeni adımlar attı. Ardından “Orman Kanunları” isimli albümüyle gündemi kasıp kavuran isim oldu. Çok kısa sürede çok yükseklere gelmeyi başardı. Ardından yeni projelerine ve üretime devam eden Ben Fero, çok ünü bir rap sanatçısı oldu. Yaptığı tarzdan dolayı da bir çok sevmeyeni var tabi ki, herkesin müzik zevki farklıdır.

 

Ben Fero’nun Demet Akalın eşliğinde klip çekimlerinin olduğu “Demet Akalın” adlı şarkısıyla ülke genelinden de çıkıp dünya kitlesine ulaşan bir rapçi oldu. Üstsüz verdiği yüksek enerjili konserler ise onu gündemden düşürmedi, dikkat çekmeye devam etti. Bu camiada, tavırları ve tarzı ile oldukça farklı bir insan oldu.