13 Şubat 2022 08:00 Güncelleme : 12 Şubat 2022 23:11

Beyin Dostu Olan Bu 3 Besin İle Unutkanlık Probleminizin Önüne Geçin! İşte Unutkanlığı Geride Bırakabileceğiniz 3 Besin

Beyin Dostu Olan Bu 3 Besin İle Unutkanlık Probleminizin Önüne Geçin! İşte Unutkanlığı Geride Bırakabileceğiniz 3 Besin

Hafıza ve unutkanlık ile ilgili problemler mi yaşıyorsunuz? Son dönemde sıklıkla unutkanlık problemi yaşıyorsanız, beyin dost olan bu 3 besine mutlaka dikkat etmelisiniz. Bu 3 besin sayesinde unutkanlığınızın önüne geçebilir, daha sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz. İşte beyin dostu olarak nitelendirilen o 3 besin…

Vücudumuzun komuta merkezi olarak bilinen beyin vücudumuzun fonksiyonel ihtiyaçlarını karşılanması ve yaşamın sürdürülmesi için önemli bir organdır. Özellikle son dönemde sıklıkla yaşayan unutkanlık problemi beyin ile ilgili bir problem olarak bilinmektedir. Bu nedenle unutkanlığın çözüme kavuşması için mutlaka beyni besleyen ve destekleyen besinlerin tüketilmesi önemlidir. Yani kısacası bu besinleri beyin dostu besin de diyebiliriz. Peki beyin dostu olan besinler hangileridir? Hangi besinleri tüketirsek unutkanlığımızın önüne daha rahat bir şekilde geçebiliriz? İşte daha önce duymadığınız 3 beyin destekleyici besin!

Pancar

Beyine giden kan akışının artmasına sebebiyet veren pancar, nitratlar açısından da oldukça zengindir. Nitratlar açısından zengin olması, beynimizin ihtiyaç duyduğu şeylerin daha hızlı bir şekilde alındığı anlamına gelmektedir. Beynin erken yaşlanmasına buna bağlı olarak parkinson, alzheimer gibi hastalıkların önüne geçmesine sebebiyet veren pancar birçok uzman tarafından tüketilmesi mutlaka önerilen besinler arasında yer almaktadır.

Pancar

Kabak Çekirdeği

Neredeyse bir çok kuruyemiş çeşidi, kuruyemiş sevenler tarafından sevilerek tüketilmektedir. Ancak kabak çekirdeği bu kuruyemişler arasında hem en uygun fiyatlı hem de beyin gelişimine bir o kadar katkısı bulunan kuruyemişlerden birisidir. Beyin sağlığında oldukça önemli etken rol oynayan çinkoyu içermektedir. Vücuttaki düşük çinko oranı Alzheimer ve benzeri unutkanlık hastalıklarına sebebiyet vermektedir. Bu nedenle kabak çekirdeği tüketmek, beyin sağlığı için oldukça önemlidir. 

Kabak Çekirdeği

Ceviz

Birçok çeşitli kuruyemişin yanı sıra ceviz beyin için önemli olan kuruyemişlerin başında gelmektedir. Bilindik bir kuruyemiş olan ceviz hem uygun fiyatta hem de unutkanlık açısından beyninizi güçlendirecek ve yaşlandıkça unutkanlık probleminizi standart seviyede tutacak kuruyemişlerden birisidir. Bu nedenle günde bir avuç ceviz tüketmek beyin gelişiminiz ve unutkanlık problemiz için faydalı olacaktır.

Ceviz

Etiketler

Yaşam  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış