26 Şubat 2022 11:45 Güncelleme : 26 Şubat 2022 11:45

Bildiğiniz Tüm Gerilim Filmlerini Unutun! The Gerald’s Game (Oyun) Filmi Tam Bir Gerilim Fırtınası Sunuyor

Bildiğiniz Tüm Gerilim Filmlerini Unutun! The Gerald’s Game (Oyun) Filmi Tam Bir Gerilim Fırtınası Sunuyor

Gerilim severler için korku/gerilim kategorisinden değişik bir yapım olan The Gerald's Game filmi tam cumartesi akşamı izlenebilecek tarzda. Gelin inceleyelim

Film; aralarında problemler olan bir çiftin, bu problemleri çözmek için yaptıkları bir hafta sonu kaçamağıyla başlıyor. Şehir hayatından uzakta, bir dağ evinde gayet mutlu bir gün geçiren Gerald ve Jessie, ateşli bir seksin ortasında Gerald’ın kalp krizi geçirmesiyle son bulur. Üstüne üstlük ani bir şekilde ölen Gerald, arkasında karısını kelepçeli bir şekilde yatağa bağlı bırakmıştır.

Netflix’in yapımcılığını üstlendiği The Gerald’s Game’in yönetmen koltuğunda Hush’tan tanıdığımız, Mike Flanagan var. Özellikle filmin oyuncularından bahsetmeden geçemeyeceğiz, zira performanslarıyla bizleri gerçekten tatmin ettiler. Yüzüne artık aşina olduğumuz, özellikle diğer bir Netflix yapımı olan Tepedeki Ev’den tanıdığımız, güzelliğiyle aklımızı başından alan Carla Gugino (Jessie), yaşlı olmasına rağmen gayet sıkı vücuduyla dizide endam eden, bize ‘’abi insanlar gerçekten kendinlerine bakıyor’’ dedirten Bruce Greenwood (Gerald) ve normal haliyle bile altımıza sıçmamıza sebep olan Carel Struycken.

Editörün Yorumu

Dürüst olmak gerekirse, tek mekanda geçen The Gerald’s Game bizim beklentimizi yeterince karşılayamadı. Özellikle film esnasında çokça sıkılıp, farklı şeylerle ilgilenmeye başladık. Fakat yine de sonunu çok merak ettiğimiz için bitirmeyi başardık. Tabi ki filmde beğendimiz yerlerde vardı. Yukarıda da söylediğimiz gibi konu ve oyunculuklar gerçekten iyiydi. Özellikle Jessie karakterinin psikolojik süreçlerini ve geçmişe gidip gelmelerini çok sevdik. En azından o çaresizliği bize hissettirdi diyebiliriz.

2017 yılında gösterime giren psikolojik gerilim türündeki The Gerald’s Game’in IMDB puanı ise 6.6. Tavsiye eder miyiz kısmında ise, filme kesinlikle kötü diyemeyiz. Kararı size bırakıyoruz!

The Gerald’s Game (Oyun) Fragman


Etiketler

Yaşam  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış