Dwayne Johson’un geçtiğimiz günlerde kendisine ve ailesine koronavirüs bulaşmıştı, Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara sosyal medya hesabından bu durumu işaret ederek “Lütfen, her an maske, her an mesafe” açıklamasında bulundu.

Önce Çin sonra tüm dünyayı etkisine alan koronavirüs salgını ülkemizin de başına dert olmuş durumda. Türkiye’de günlük vaka sayısı 1500 kişiyi aşmış durumda. İçişleri ve Sağlık Bakanlığı bu durum ile yeni önlemler ve tedbirleri uygulamaya koymuştu. Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara, koronavirüs salgınına yakalanan ünlü aktör Dwayne Johnson’ı örnek göstererek, her an maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

Ateş Kara twitter üzerinden Dwayne Johson’un fotoğrafını paylaşarak üzerine “Aktör, Dwayne Johnson, Mart’tan itibaren tüm karantina kurallarına uyduğunu, çarşamba açıklamıştı. Ancak hafta sonunu önlem almadan, evlerinde görüştükleri, aile dostlarından kendisine ve tüm ailesine virüsün bulaştığını bugün açıkladı. Lütfen, her an maske, her an mesafe.” Açıklamasını yaparak uyarıdı bulundu.

Dwayne Johnson Koronavirüs Kapmıştı

Kariyerinin ateşini Amerikan Güreşin de yakan Johnson sonra sinema sektörüne girerek oyunculuk kariyerine başlamış ve Hollywood’un en çok sevilen ve kazanan aktörlerinden oldu. Johnson, hastalık süreciyle ilgili, “Sizinle son üç haftadır yaşadığım şeyleri paylaşmak istedim. Karım Lauren, ben ve iki kızımız koronaya yakalandık. Şunu söyleyebilirim ki; bu yaşadığım en zor şeylerden biriydi. Geçmişte pek çok şey atlattım ama corona bunların hepsinden daha farklıydı” ifadelerini kullanmıştı.