Bir Babanın En Acı Anı!

Bir Babanın En Acı Anı!
07.08.2019 - 09:51
91
A+
A-

Gerede ilçesinde ikamet eden 8 kişi balık tutmak için Dereköy’de yer alan gölete gittiler. Yapılan iddialara göre saat akşam 8 civarında alkol de almaya başlayan 8 kişiden Rafet Turgut ve bir arkadaşı yüzme amacıyla gölete girdi.

Bir süre sonra Turgut’un göletten çıkmadığının farkına varan diğer arkadaşları ise göl kenarında telefon çekmemesi sebebiyle Dereköy merkeze giderek yardım talebinde bulundular.

Yapılan ihbar üzerine hemen olay yerine çok sayıda Jandarma, UMKE, AFAD ve sağlık ekibi sevk edildi. Göletin kıyıya yakın olan bölgelerinde arama çalışması yapan ekipler Turgut’un izine rastlayamadı. Ardından durum Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne iletildi.

Olay yerine gelen itfaiyeye bağlı olarak çalışan balık adamlar botla gölde tarama çalışmaları gerçekleştirdi. Bu esnada Turgut2un babası Memiş Turgut ise gölete gelerek arama çalışmalarını büyük bir üzüntü ve hüzünlü bakışlarla göl kenarında bulunan bir taşa oturup izledi.

Turgut’un arkadaşları da gölete nereden girdiğini tarif ederek ekiplere yardımcı oldu. Turgut’un cesedi yaklaşık olarak saat 01.00 civarında gölete girdiği noktanın 3 metre ilerisinde bulundu.

Dalgıçlar tarafından göletten çıkarılan ceset, Cumhuriyet Savcısı tarafından yapılan incelemeyle birlikte Gerede Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.