Geçtiğimiz günlerde bir araştırma yayınlandı bu araştırmada bizi önemlendiren bir konu var. Ülkelerin sinirini ölçen araştırmada Türkiye dünyanın en sinirli ülkeler sıralamasında yüzde 40 oranıyla altıncı sırada yer aldı.

 Türkiye bu zamana kadar hep misafirperverliği, hoş görüsü ve zor durumda olan ülkelere kayıtsız kalmayan aksine yardıma koşan bir ülke olarak anılırdı. Fakat bir araştırma yapıldı ki bizi sinirlendirecek fakat zaten sinirliymişiz…

Bir Alman istatistik platformu olan Statista, dünyanın en sinirli ülkelerini araştırarak bir liste yayınladı. ABD tabanlı bir merkezi analitik ve danışmanlık şirketi olan Gallup’da 2019 yılında ismi “Küresel Duygular Raporu” olan bir araştırma yayınlamıştı. Hiç şaşırtmayacak bir istatistik içeren raporda en öfkeli bölge Ortadoğu olmuştu.

 En Sinirli Ülke Ermenistan

 Statista’nın yayınladığı araştırmaya göre ülkeler arasında en sinirli halka sahip yer Ermenistan oldu, yüzde 45 oranda sinirli insan içeren Ermenistan’ın ardından ona çok yakın bir bölge de bulanan ülkeler olan Irak ikinci İran ise üçüncü sırada yer aldı.

 Türkiye ise bu istatistikte 6. oldu, yayınlanan araştırmaya göre sinirli insan oranı ülkemizde yüzde 40 oldu. Bu araştırmanın doğruluğu belki kesin olmada son zamanlarda çıkan cinayet, yaralama ve diğer suç haberlerine bakıldığımızda toplum olarak biraz sakinlememiz gerektiği çok bariz ortada gözüküyor.

İşte Dünya’nın En Sinirli 10 Ülkesi

1.Ermenistan

2.Irak

3.İran

4. Filistin

5.Fas

6.Türkiye

7.Nijer

8.Çad

9. Libya

10. Pakistan