13 Şubat 2022 22:00 Güncelleme : 13 Şubat 2022 20:43

Bisiklet Satışları Rekor Kıracak! Bu Zamdan Sonra Kimse Yakıt Alamayacak

Bisiklet Satışları Rekor Kıracak! Bu Zamdan Sonra Kimse Yakıt Alamayacak

Ülkede her geçen gün yeni bir zam haberi çıkmaya devam ediyor. Pek çok ürüne gelen zamlar için, bu kez de akaryakıt fiyatları gündeme geldi. Ekonomi uzmanı Selçuk Gezer, vatandaşı uyardı.

Üst üste zamlar yapılan akaryakıt fiyatları yine mi artacak? Ekonomist Selçuk Gezer, Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan krizi işaret ederek, uyarıda bulundu: Yaşanan bu kriz, yeni zamları tetikleyebilir. Diğer yandan vatandaş, zamlar karşısında çaresiz durumda. Her geçen gün artan akaryakıt fiyatları ve diğer ürünlere gelen zamlarla mücadele etmeye çalışanlar, yeni gelecek bir zam mı kaldırabilecek mi? Önümüzdeki günlerde zam yapılacak mı? Fiyatlar yeniden artacak mı? Akaryakıt fiyatları ne kadar olacak? İşte cevaplar...

Ukrayna ve Rusya Krizi Petrol Fiyatlarını Etkileyecek

Ekonomi ile ilgili konularda isabetli tahminlerde bulunan Selçuk Gezer, bu kez de petrol fiyatlarına dair açıklamalarda bulundu. Ünlü ekonomist Gezer’in değerlendirmesine göre Brent petrol az da olsa bir gerileme gösterdi. Bunun iyiye işaret olduğunu dile getiren Gezer, petrol fiyatlarının azalmasına dair bir baskı olduğunu belirtti. Ancak Selçuk Gezer’e göre içinde bulunduğumuz dönemde yaşanan Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilimin, fiyatlar üzerinde olumsuz sonuçları olabilir. Bu iki ülke arasında yaşanan kriz, küresel ölçekte bir etkiye sahip ve bu da petrol fiyatlarını etkileyen bir konu. Ekonomist Gezer’e göre bu gerilim artarsa, akaryakıt fiyatlarındaki yükseliş kaçınılmaz olacak. 

Ukrayna ve Rusya Krizi Petrol Fiyatlarını Etkileyecek

Artan Fiyatlara Karşı Vatandaş Tepkili

Gıdadan tekstile, akaryakıttan elektriğe her alanda gelen zamlardan bunalmış vatandaş ise isyan ediyor. Bir yandan kur artışı ve enflasyon artışı ile yükselen otomobil fiyatları, diğer yandan ise yüksek olan akaryakıt fiyatları, insanları zor durumda bırakıyor. Araba almayı düşünenler otomobil fiyatlarının pahalı olmasından yakınırken, arabaya sahip kişiler de benzin fiyatlarından şikayet ediyorlar.

Ekonomi uzmanı Selçuk Gezer’in dediği çıkarsa, Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilim tırmanırsa ve bunun sonucunda akaryakıt fiyatları yeniden zamlanırsa araç kullanıcılarını daha zorlu günler bekliyor demektir. Benzinin fiyatı artacak mı yoksa aynı mı kalacak ilerleyen günlerde göreceğiz.

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış