Korkunç olayın, akşam saatleri 22.00 gibi gerçekleştiği biliniyor. Soğukkuyu Mahallesi Değirmen sokakta meydana gelen olayda, incir fabrikasında çalıştığı öğrenilen Okan D., yapılan iddialara göre iş arkadaşı Nurhan Erkan’ın evine borç almak için gitti. Nurhan Erkan isimli kadın ile Okan D. arasında geçen kısa süreli konuşmadan sonra, kadın borç vermek istemediğini söyledi. İkili arasındaki konuşma kadının reddetmesiyle, sözlü tartışmaya dönüştü. Tartışmanın ilerlemesi ve sözlü kavganın ilerlemesiyle, Okan D., Nurhan Erkan’ı bıçakladı. Talihsiz kadın yere yığılıp, kanlar içinde kalırken, gürültüyü duyan oğlunun odadan çıkması ile çığlık atması bir oldu. Okan D. çocuğun attığı çığlık üzerine evden hızla kaçtı.

Müdahalelere Yanıt Veremedi

Nurhan Erkan’ın yardımına koşan komşuları, sağlık ve polis ekiplerine ihbarda bulundu. Çok kan kaybettiğini gören bir komşusu Nurhan’ı şahsi aracıyla, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne yetiştirmeye çalıştı. Ancak çok fazla kan kaybeden talihsiz kadın, yapılan hiçbir müdahaleye yanıt veremeyip, hayatını kaybetti.

“Paraya İhtiyacım Vardı”

Olayla ilgili soruşturmayı başlatan polis güçleri, Nurhan Erkan’ın oğlunun ifadesi ile katil zanlısının Okan D. olduğunu tespit etti. Yapılan çalışmalar sonucu kısa süre içerisinde yakalanan Okan D., paraya ihtiyacı olduğunu ve borç istediği kadının para vermeyi reddettiğini söyleyerek, bıçakladığını ifade etti.

Olay ile alakalı soruşturma devam ediyor.