Bu 2 Yiyeceği Asla Bir Arada Tüketmeyin: Balık – Roka!

Bu 2 Yiyeceği Asla Bir Arada Tüketmeyin: Balık – Roka!
17.08.2019 - 13:41
237
A+
A-

Roka ve Balık

Roka ve balık vitamin ve mineraller açısından oldukça zengin 2 besindir. Özellikle rokanın tam bir demir deposu olması sağlık açısından oldukça faydalıdır. Fakat balık ve roka aynı anda tüketildği takdirde vücuda giren demir maddesi Balık sebebiyle hızlı bir şekilde emilir ve vücuttan atılır. Bu sebepten dolayı vücudun demir oranı düşer.

Turp ve Yoğurt

Asit maddeler farklı bir asit maddeyle aynı ortamda bulunduğu takdirde zehirlenme yaşatabilir. Turpun içerisinde yer alan asitli ve gazlı maddeler sebebiyle yoğurtla birlikte tüketim yapıldığında mide de yanma meydana gelecek. Aynı zamanda taze olmayan balıkla da yoğurt ve süt ürünü kesinlikle tüketilmemelidir. Çünkü taze olmayan balık vitaminleriyle yoğurt asidi birleştiği takdirde zehirler.

Tavuk ve Süt

Süt ve tavuk aynı maddeleri içermektedir. Bu sebepten dolayı aşırı protein ve kalsiyum ortaya çıkar. Aynı zamanda sütün içerdiği laktik asit tavuğun mide ekşimesine sebebiyet verir oldukça hızlı bir şekilde mide bulantısı yaşatabilir.

Kırmızı Et ve Nar

Tuzlanmış et ile birlikte nar ya da üzüm gibi meyve tüketimi oldukça zararlıdır. Nedeni ise bu meyvelerin kan yapıcı özellikleriyle kırmızı etin aynı özelliklere sahip olmasıdır. Fazla kan yapıcı madde tüketmek vücut için zararlı olmakla birlikte ortaya alerji sorunu çıkarabilmektedir.

Pirinç ve Sirke

Pirinç, lifli içeriğe sahip olması sebebiyle çok faydalı bir yiyecektir. Fakat sirke içermekte olan turşu tarzındaki yiyeceklerle birlikte tüketildiği takdirde bu özelliği tamamıyla kaybetmektedir.

Şeftali ve Erik

Asit oranı çok fazla olan bu 2 meyve mide asidini artırır. Bu sebepten dolayı iki meyveyi aynı anda tüketmeniz tavsiye edilmez. Aynı zamanda her iki meyvenin de alerjik reaksiyona sebebiyet vermesi muhtemeldir.

Karpuz ve Kavun

Halkımızda en çok karpuz ve kavun bir arada tüketilmektedir. İkisinde de hem şeker hem de sıvı oranı oldukça fazladır. Bundan dolayı fayda vermez aksine zarar salgılarlar. Aynı anda tüketildiğinde kan gereğinden fazla sulanır ve yüksek tansiyon ortaya çıkarır. Özellikle şeker hassasiyeti bulunan kişilerin bu 2 meyveyi aynı anda tüketmesi intihardır.