Adana’da otomatik demir kapı kapandığı esnada, kapı ve demir korkuluk arasında kalan ve kafası sıkışan 5 yaşındaki küçük çocuklarının cansız bedenini Suriye’ye giderek defneden ailenin aracı, dönüş yolunda tuzaklanmış mayına bastı. Meydana gelen patlamada ailenin diğer çocuğu ile birlikte toplam olarak 4 kişi hayata gözlerini yumdu. Çocukların annesi ağır yaralı olarak tedavi altına alındı.

Kafası Demir Kapıya Sıkıştı

Alınan bilgilere göre, Suriye’de yaşanan iç savaştan kaçan Halid El Mahmud, Adana Seyhan ilçesi sınırlarında yer alan Yolgeçen Mahallesi’nde bulunan bir çiftlikte bekçi olarak çalışmaya başladı.

Halid El Mahmud, bundan 3 gün önce eşi İmen El Ali El Kero ve iki çocuğunu çiftliğe getirdi ve burada yaşamaya başladılar. El Mahmud, dün öğle saatlerinde büyük çocuğunu okuduğu okula getirmek adına çiftlikten çıkış yaptı. 5 yaşında olan Omar El Mahmud ise açık kalan demir kapıyla oynamaya başladı.

Demir kapının otomatik olarak kapanmasıyla Omar El Mahmud feci şekilde demir kapı ile korkuluk arasına sıkıştı. Okuldan gelen baba, çocuğunun kafası dağılmış bir şekilde yerde yattığını görünce şoka girip hemen ambulans ekiplerine haber verdi. Olay yerine giden ekipler, küçük çocuğun öldüğünü tespit etti.

Mayına Bastılar

Tel Abyad’a oğlunu gömmek üzere yola çıkan aile, defin işlemlerini gerçekleştirdikten sonra tekrardan dönerken, terör örgütlerince döşenen tuzaklı mayına bastılar. Mayının patlamasıyla birlikte ailenin 6 yaşında olan diğer çocuğu Eye El Mahmud ve 4 kişi öldü. Aynı araç içerisinde yer alan annenin ise ağır yaraladığı öğrenildi.

Suriye’ye giren ambulanslar, yaralı şahısları hemen Akçakale Devlet Hastanesi’ne götürdü. Tedaviye alınan ve doktorların büyük çaba harcadığı annenin hayati risk taşıdığı bilgisine ulaşıldı.