19 Şubat 2022 08:45 Güncelleme : 19 Şubat 2022 08:45

Bu Araba Ucuzun da Ucuzu! 20 Bin TL’ye Elektrikli Araç Sahibi Olabilirsiniz!

Bu Araba Ucuzun da Ucuzu! 20 Bin TL’ye Elektrikli Araç Sahibi Olabilirsiniz!

Sıfır otomobil piyasası, çip krizi ve dolar kuru nedeniyle zor günler yaşıyor. Otomobil almayı düşünen vatadaşlar, 250 - 300 bin lira bandından aşağı araç bulamıyorlar. Şimdilerde Çinli otomobil markasından gelen haber piyasayı rahatlatacak gibi görünüyor. Artık ülkemizde 20 bin liraya elektrikli otomobil satın alınabilecek. İşte, Çinli otomotiv şirketi ve merakla beklenen aracı hakkında merak edilen son detaylar.

Dünya genelinde yaşanan çip krizi ve dolar kurundaki hareketlenme, otomotiv sektöründeki olumsuz havanın devam etmesine neden oluyor. Sıfır otomobil fiyatları, yaşanan kriz nedeniyle adeta uçuşa geçmiş ve fiyatlarda durdurulamaz artışlar gözlemlenmişti. Geride bıraktığımız Ocak ayında ÖTV indirimi sayesinde tüketiciler rahat bir nefes almış ve fiyatlar bir nebze de olsa düşüşe geçmişti.

Her ne kadar otomobil sektöründe bir gevşeme söz konusu olsa da dar gelirli aileler için sıfır otomobil sahibi olmak hayalden öteye geçemiyor. Ev fiyatlarıyla yarışan sıfır otomobiller, vatandaşların cebini bir hayli zorlama devam ediyor. Hal böyleyken milyonlarca vatandaşı ilgilendiren müjdeli haber, Çin menşeili bir otomobil firmasından geldi. Firma, ülkemiz genelinde 20 bin liraya elektrikli araba satışına başlayacak.

Giriş Seviyesi Otomobil Modelleri 250 – 300 Bin Lira Bandında Satılıyor!

Ülkemizdeki otomotiv sektörü, her geçen gün daha da kötüleşmeye devam ediyor. Orta sınıf vatandaşlar, ikinci el araçları zar zor satın alırken sıfır araçları sadece rüyalarında görebiliyor. Son yapılan araştırmalara göre ülkemizde giriş seviyesi olarak adlandırılan otomobiller, 250 -300 bin lira bandında satılıyor.
Tüm bu gelişmelerin ardından Çinli otomotiv firması Changli, ülkemizde sıfır araç sektörüne giriş yapmaya hazırlanıyor. Çok yakında yeni modellerini alıcı ile buluşturacak olan firma, 20 bin liraya elektrikli araç satışının başlayacağını duyurdu. Şimdilerde milyonlarca vatandaş, yeni bir araç sahibi olabilmek için Changli firmasının yeni araç modellerini ülkemiz piyasasına sokmasını bekliyor. 

Giriş Seviyesi Otomobil Modelleri 250 – 300 Bin Lira Bandında Satılıyor!

20 Bin Liraya Satılacak Aracın Özellikleri Belli Oldu!

Otomobil sektöründe kulislerinde dönen ilk bilgilere göre Çinli otomobil üreticisi Changli, J10 modelini Türkiye’ye getirmeye hazırlanıyor. 3 kişilik kapasitesiyle mini otomobil klasmanında yer alan J10 modeli, iddialara göre Türkiye’nin en ucuz otomobili olacak. Böylece Changli, J10 kullanıcı kitlesini de bir hayli genişletecek.

Changli J10 modelinin Türkiye piyasasına giriş yapmasının ardından fiyatının sadece 20 bin lira olacağı konuşuluyor. Saatte 35 kilometrelik maksimum hıza ulaşabilen otomobil, güvenlik açısından da tam donanımlı şekilde satışa sunulacak. Ön ve arka lambaları LED şeklinde dizayn edilen Changli J10’un ülkemiz piyasasında büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış