Bu Bölümden Mezun Olanlara 100.000 TL Hibe Verilecek! Resmi Gazete’de Yayımlandı…

Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren kanuna göre Tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri ile ilgili tüm önlisans ve lisans mezunlarına tarımsal projeler için 100.000 TL karşılıksız para verilecek.
Bu Bölümden Mezun Olanlara 100.000 TL Hibe Verilecek! Resmi Gazete’de Yayımlandı…
Ekonomi, Gündem, Yaşam 12 Temmuz 2019 13:49

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınada Uzman Ellerin Desteklenmesine İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı başlığıyla Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelik gereğince ilgili bölümlerin 2 yıllık veya 4 yıllık programlarından mezun olanların tarımsal projeleri için karşılıksız 100.000 TL verilecek. Destekten faydalanabilmek için güncel olarak kırsal alanda yaşanması veya yaşamanın taahhüt edilmesi gerekiyor.

Uygulamaya 2019 – 2020 yıllarında pilot uygulama kapsamında Amasya, Düzce, İzmir ve Mardin’de yer alan kırsal alanlar katılım gösterebilecek. Yararlanacak olanların tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri bölümlerinin herhangi birinden 2 yıllık veya 4 yıllık mezunu olmaları gerekiyor.

Uygulama kapsamına alınacak projeler için 100.000 TL karşılıksız ödeme verilecek. Hayvansal ve bitkisel ürünler, su ürünleri, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimiyle bunların işlenme işlemlerinin yapılması, depolanması veya paketlenmesiyle ilgili her türlü proje desteklenecek.

Desteklerin ödemesinin yapılabilmesi için, hibe sözleşmesinin imzalanması ve proje yatırımının tamamıyla bitirilmesi gerekecek. Hibe destekleri bir kişiye yalnızca 1 kere verilebilecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın söz konusu projelerle ilgili olarak hibe programına dahil olan kişiler, bu karar kapsamında verilecek hibeden faydalanamayacak.

ssss

Tema Tasarım | Osgaka.com